Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Neovladatelný člun na Vltavě

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

„Prosím, pomozte mi, rozbila se mi hydraulika a nemůžu řídit svoji loď“, zněla zoufalá žádost o pomoc na tísňovou linku strážníků v sobotu odpoledne. Hlídce na člunu se naskytl pohled na loď, která neovladatelně splouvala po proudu na levé straně Vltavy, kde bylo vyvázáno velké množství dalších plavidel. Muž na lodi se zběsilým pádlováním snažil zabránit hrozícímu střetu.

Strážníci ke člunu připluli těsně z boku a připoutali ho ke služební lodi. Poté ho bezpečně odtáhli do Smíchovského přístavu. Vůdce plavidla pak strážníkům pověděl, co se vlastně stalo. Když vyjel na řeku, rozjel loď a při objíždění skupiny lidí na padelboardech mu praskla hydraulika řízení.

Motor se prudce stočil na druhou stranu, loď se vymrštila do protipohybu a málem se převrátila. On sám vypadl ze sedadla řidiče do zadní části lodi, kde se udeřil do hlavy o bok lodi. Jen díky správnému použití výtrhové pojistky pak motor zastavil. Nabídku ošetření 29letý muž odmítl.


Autor: TZ, red

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Dnes v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Dnes v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Dnes v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Další články
Nahoru