Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát
Pavel Sehnal. Foto: archiv ODA

Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát

Zastupitelé pražských Letňan budou na mimořádném jednání příští středu řešit otázku zastupitele a podnikatele Pavla Sehnala (ODA), který se podle informací serveru SeznamZprávy nechal neoprávněně naočkovat v Nemocnici Na Bulovce proti covidu-19. Praha 18 to uvedla na svých webových stránkách, vedení radnice se již dříve od Sehnalova jednání distancovalo a vyzvalo ho, aby složil mandát zastupitele. Sehnal ČTK řekl, že na očkování měl nárok, jednání se nezúčastní a mandát složit neplánuje.

„Jako hlavním tématem se bude (zastupitelstvo) zabývat nekorektním jednáním zastupitele Pavla Sehnala, který v kauze vlastního neoprávněného oočkování vakcínou proti koronavirovému onemocnění poškodil dobré jméno a pověst městské části Praha 18," uvedla radnice. Kromě toho bude na programu také nesouhlas městské části s výstavbou při ulici Jančova.

Sehnal ČTK řekl, že z důvodu vztahů s vedením radnice nemá smysl, aby se jednání účastnil. „Složit mandát se nechystám,“ řekl a dodal, že skončit by naopak měli členové rady. Po volbách v roce 2018 se stal Sehnal v Letňanech místostarostou, loni v srpnu jej však zastupitelé odvolali s tím, že prosazuje vlastní obchodní zájmy na úkor Letňan. Sehnal výtky odmítl, nefunguje podle něj naopak vedení radnice.

S informací o tom, že miliardář a předseda Občanské demokratické aliance dostal na počátku týdne v pražské Nemocnici na Bulovce vakcínu proti koronaviru, přišel ve středu server SeznamZprávy. Ředitel nemocnice Jan Kvaček serveru řekl, že byl Sehnal naočkován i přes jeho zákaz a že se vydával za zdravotníka. Deník N následně uvedl, že se případem zabývá policie.

Sehnal v reakci uvedl, že měl na očkování nárok, protože je majitelem a ředitelem zubní kliniky a také zdravotnického zařízení Lázně Praha, které nyní provádí testování ve firmách ve Středočeském kraji. Dodal, že obě zařízení osobně řídí a pravidelně navštěvuje a k očkování ho vyzvali sami jejich zdravotníci. Při očkování podle svých slov uvedl, že je majitelem zdravotnického zařízení, a za zdravotníka se nevydával.

Podnikatel Sehnal vlastní finanční skupinu SPGroup, pod níž spadá mimo jiné výstaviště v Praze Letňanech a pojišťovna Slavia. V Čestlicích má akvapark a hotel. Od roku 2016 je předsedou znovuobnovené Občanské demokratické aliance.


Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

29. března 2021 ve 20:45

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Další články
Nahoru