Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát
Pavel Sehnal. Foto: archiv ODA

Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát

Zastupitelé pražských Letňan budou na mimořádném jednání příští středu řešit otázku zastupitele a podnikatele Pavla Sehnala (ODA), který se podle informací serveru SeznamZprávy nechal neoprávněně naočkovat v Nemocnici Na Bulovce proti covidu-19. Praha 18 to uvedla na svých webových stránkách, vedení radnice se již dříve od Sehnalova jednání distancovalo a vyzvalo ho, aby složil mandát zastupitele. Sehnal ČTK řekl, že na očkování měl nárok, jednání se nezúčastní a mandát složit neplánuje.

„Jako hlavním tématem se bude (zastupitelstvo) zabývat nekorektním jednáním zastupitele Pavla Sehnala, který v kauze vlastního neoprávněného oočkování vakcínou proti koronavirovému onemocnění poškodil dobré jméno a pověst městské části Praha 18," uvedla radnice. Kromě toho bude na programu také nesouhlas městské části s výstavbou při ulici Jančova.

Sehnal ČTK řekl, že z důvodu vztahů s vedením radnice nemá smysl, aby se jednání účastnil. „Složit mandát se nechystám,“ řekl a dodal, že skončit by naopak měli členové rady. Po volbách v roce 2018 se stal Sehnal v Letňanech místostarostou, loni v srpnu jej však zastupitelé odvolali s tím, že prosazuje vlastní obchodní zájmy na úkor Letňan. Sehnal výtky odmítl, nefunguje podle něj naopak vedení radnice.

S informací o tom, že miliardář a předseda Občanské demokratické aliance dostal na počátku týdne v pražské Nemocnici na Bulovce vakcínu proti koronaviru, přišel ve středu server SeznamZprávy. Ředitel nemocnice Jan Kvaček serveru řekl, že byl Sehnal naočkován i přes jeho zákaz a že se vydával za zdravotníka. Deník N následně uvedl, že se případem zabývá policie.

Sehnal v reakci uvedl, že měl na očkování nárok, protože je majitelem a ředitelem zubní kliniky a také zdravotnického zařízení Lázně Praha, které nyní provádí testování ve firmách ve Středočeském kraji. Dodal, že obě zařízení osobně řídí a pravidelně navštěvuje a k očkování ho vyzvali sami jejich zdravotníci. Při očkování podle svých slov uvedl, že je majitelem zdravotnického zařízení, a za zdravotníka se nevydával.

Podnikatel Sehnal vlastní finanční skupinu SPGroup, pod níž spadá mimo jiné výstaviště v Praze Letňanech a pojišťovna Slavia. V Čestlicích má akvapark a hotel. Od roku 2016 je předsedou znovuobnovené Občanské demokratické aliance.


Autor: ČTK

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Další články
Nahoru