Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - skorojasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát
Pavel Sehnal. Foto: archiv ODA

Neodstoupím! Zastupitelstvo Letňan bude řešit očkování podnikatele Sehnala, ten odmítá složit mandát

Zastupitelé pražských Letňan budou na mimořádném jednání příští středu řešit otázku zastupitele a podnikatele Pavla Sehnala (ODA), který se podle informací serveru SeznamZprávy nechal neoprávněně naočkovat v Nemocnici Na Bulovce proti covidu-19. Praha 18 to uvedla na svých webových stránkách, vedení radnice se již dříve od Sehnalova jednání distancovalo a vyzvalo ho, aby složil mandát zastupitele. Sehnal ČTK řekl, že na očkování měl nárok, jednání se nezúčastní a mandát složit neplánuje.

„Jako hlavním tématem se bude (zastupitelstvo) zabývat nekorektním jednáním zastupitele Pavla Sehnala, který v kauze vlastního neoprávněného oočkování vakcínou proti koronavirovému onemocnění poškodil dobré jméno a pověst městské části Praha 18," uvedla radnice. Kromě toho bude na programu také nesouhlas městské části s výstavbou při ulici Jančova.

Sehnal ČTK řekl, že z důvodu vztahů s vedením radnice nemá smysl, aby se jednání účastnil. „Složit mandát se nechystám,“ řekl a dodal, že skončit by naopak měli členové rady. Po volbách v roce 2018 se stal Sehnal v Letňanech místostarostou, loni v srpnu jej však zastupitelé odvolali s tím, že prosazuje vlastní obchodní zájmy na úkor Letňan. Sehnal výtky odmítl, nefunguje podle něj naopak vedení radnice.

S informací o tom, že miliardář a předseda Občanské demokratické aliance dostal na počátku týdne v pražské Nemocnici na Bulovce vakcínu proti koronaviru, přišel ve středu server SeznamZprávy. Ředitel nemocnice Jan Kvaček serveru řekl, že byl Sehnal naočkován i přes jeho zákaz a že se vydával za zdravotníka. Deník N následně uvedl, že se případem zabývá policie.

Sehnal v reakci uvedl, že měl na očkování nárok, protože je majitelem a ředitelem zubní kliniky a také zdravotnického zařízení Lázně Praha, které nyní provádí testování ve firmách ve Středočeském kraji. Dodal, že obě zařízení osobně řídí a pravidelně navštěvuje a k očkování ho vyzvali sami jejich zdravotníci. Při očkování podle svých slov uvedl, že je majitelem zdravotnického zařízení, a za zdravotníka se nevydával.

Podnikatel Sehnal vlastní finanční skupinu SPGroup, pod níž spadá mimo jiné výstaviště v Praze Letňanech a pojišťovna Slavia. V Čestlicích má akvapark a hotel. Od roku 2016 je předsedou znovuobnovené Občanské demokratické aliance.


Autor: ČTK

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru