Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Neodbytný muž osahával ženu na ulici, utekla před ním na recepci hotelu
Předpokládaná podoba muže, po kterém pátrají policisté v souvislosti s obtěžováním na ulici. Identikit: Policie ČR

Neodbytný muž osahával ženu na ulici, utekla před ním na recepci hotelu

Minulý týden v pondělí kolem sedmé hodiny ráno měla devětadvacetiletá žena na Novém Městě v Praze 2 nepříjemný zážitek. Při chůzi se k ní přiblížil neznámý muž a opakovaně ji osahával. Policisté ho zatím nevypátrali, dnes zveřejnili jeho pravděpodobnou podobu, jak ji popsala obtěžovaná žena.

Pražští kriminalisté pracují na objasnění případu, který se stal v pondělí 20. září kolem sedmé hodiny ráno v Praze 2. Po jedné z tamních ulic šla devětadvacetiletá žena a věnovala se telefonování. 

„Z hovoru byla vytržena neznámým mužem, který se k ní nečekaně přiblížil zezadu, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Ženě nezbylo nic jiného než se dát na útěk a posléze schovat v recepci blízkého hotelu, odkud kontaktovala linku 158. 

„Podezřelý má štíhlou, 175 cm vysokou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike,“ dodal Rybanský.

Pokud bude podezřelý dopaden a odsouzen, hrozí mu za sexuálně motivovaný trestný čin až pětiletý trest odnětí svobody.


Autor: red

Utíkal jako o život

Včera ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru