dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Pražské krimi

Neodbytný a značně opilý bezdomovec se snažil dostat do ubytovny

Pravidla pro využití pobytu v zimních noclehárnách pro lidi bez domova jsou jasně daná. Lidé, zde chtějí přenocovat, musí mít v pořádku doklady a nesmí být pod vlivem alkoholu či návykových látek. To se však rozhodl nerespektovat pětatřicetiletý muž z ulice v pátek ve večerních hodinách.

Pracovníci noclehárny v Záběhlicích muže, jenž vykazoval známky opilosti, nepřijali. Bezdomovec proto odešel. Po chvíli se ale opět vrátil a domáhal se vpuštění do ubytovny. Strážníci, kteří mají danou oblast na starosti, muže upozornili, že jeho ubytování zde není možné.

Na to se rozhořčil a začal reagovat podrážděně. Po krátké chvíli však opět odešel. Netrvalo dlouho a znovu se vrátil. Jeho hrubé chování se stupňovalo, začal být vůči strážníkům vulgární a došlo až k fyzickému kontaktu.

Na výzvu strážníka, aby od svého chování upustil, muž nereagoval a naopak se snažil vyvolaný konflikt ještě více vyhrotit. Muž od svého jednání neupustil ani po druhé opakované výzvě, kdy byl varován, že bude použito donucovacích prostředků.

 Vzhledem k tomu, že se situace stále vyostřovala, agresivita muže stoupala, hlídka nakonec přistoupila k použití hmatů a chvatů. Muž toužící po pobytu v teple, náhle strhl pozornost na svůj zdravotní stav, kdy si nejprve po zákroku stěžoval na „hnutý krk“, později k tomu přidal větu, že má „zcela jistě zlomený kotník“.

Přivolaná záchranná služba frakturu kotníku ihned vyloučila. Muž byl převezen na vyšetření do nemocnice. K celému incidentu byla přivolána i hlídka Policie České republiky. 


Vezl se tramvají načerno a snažil se utéct

Dnes v 11:35

V noci byla hlídka městské policie přivolána na tramvajovou zastávku v ulici Lazarská v Praze 1. Přepravní kontrolor požádal o ztotožnění cestujícího, který neměl platnou jízdenku, napadal revizory a pokusil se o útěk.  

Tři případy s pervitinem

Včera ve 12:30

Kriminalisté třetího policejního obvodu ze čtvrtého oddělení, kteří se zabývají odhalováním drogové kriminality, během posledního měsíce realizovali tři případy, ve kterých hrál hlavní roli pervitin. Zadrželi čtyři osoby, které jsou podezřelé z výroby a...

Co tam mladík dělal v tuto dobu a v takovém stavu? Patnáctiletý puberťák bude mít co vysvětlovat

18. února 2019 ve 12:05

Strážníci předali záchranné službě teprve 15 letého mladíka s 1,69 promile alkoholu v dechu. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Smolař, nebo lhář? Každopádně toto kloktání zaměstnance ostrahy přišlo pořádně draho

17. února 2019 v 07:01

Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...

Zavřel se v autě a bránil odtažení

17. února 2019 v 06:57

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Drama v prodejně: Při vykládání zboží na pás začalo jít o život

14. února 2019 v 17:04

V prodejně Albert v Praze 8 zkolaboval včera večer starší muž. Pomocí nepřímé srdeční masáže a výbojů defibrilátoru se podařilo strážníkům a zdravotníkům vitální funkce muže obnovit. Následně byl převezen na specializované zdravotnické pracoviště.

Rozbíjel zaparkovaná auta, neuhodnete z jakého důvodu. Roli v tomto nesmyslu hrála jedna žena...

13. února 2019 ve 20:14

Velmi svérázný způsob, jak najít manželku, zvolil jednačtyřicetiletý cizinec. Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče. Strážníky na jeho počínání upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156 v sobotu ráno.

Nabízela sexuální služby, navíc byla hledaná

13. února 2019 v 19:47

Pětadvacetiletá žena nabízela sexuální služby v centru Prahy. Na Karlově náměstí včera večer neušla pozornosti hlídky strážníků. 

Prostituce, žebrání, alkohol, drogy. Policisté o víkendu na Václavském i Staroměstském náměstí

11. února 2019 v 11:02

Policisté z prvního policejního obvodu kontrolovali o víkendu Václavské i Staroměstské náměstí a přilehlé ulice. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel.

Arogance, alkohol, pláč. Velmi podivná oslava narození potomka měla ještě podivnější vyvrcholení. Žena totiž udělala nečekaný krok

7. února 2019 ve 12:25

Dva mladíci ve věku třiadvacet let a dvaadvacetiletá slečna oslavovali narození dítěte tím, že rozbíjeli zastávku městské hromadné dopravy. Aroganci vystřídal pláč. Slečna pak chtěla vzít všechnu vinu na sebe. 

Další články
Nahoru