dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Pražské krimi

Neodbytný a značně opilý bezdomovec se snažil dostat do ubytovny

Pravidla pro využití pobytu v zimních noclehárnách pro lidi bez domova jsou jasně daná. Lidé, zde chtějí přenocovat, musí mít v pořádku doklady a nesmí být pod vlivem alkoholu či návykových látek. To se však rozhodl nerespektovat pětatřicetiletý muž z ulice v pátek ve večerních hodinách.

Pracovníci noclehárny v Záběhlicích muže, jenž vykazoval známky opilosti, nepřijali. Bezdomovec proto odešel. Po chvíli se ale opět vrátil a domáhal se vpuštění do ubytovny. Strážníci, kteří mají danou oblast na starosti, muže upozornili, že jeho ubytování zde není možné.

Na to se rozhořčil a začal reagovat podrážděně. Po krátké chvíli však opět odešel. Netrvalo dlouho a znovu se vrátil. Jeho hrubé chování se stupňovalo, začal být vůči strážníkům vulgární a došlo až k fyzickému kontaktu.

Na výzvu strážníka, aby od svého chování upustil, muž nereagoval a naopak se snažil vyvolaný konflikt ještě více vyhrotit. Muž od svého jednání neupustil ani po druhé opakované výzvě, kdy byl varován, že bude použito donucovacích prostředků.

 Vzhledem k tomu, že se situace stále vyostřovala, agresivita muže stoupala, hlídka nakonec přistoupila k použití hmatů a chvatů. Muž toužící po pobytu v teple, náhle strhl pozornost na svůj zdravotní stav, kdy si nejprve po zákroku stěžoval na „hnutý krk“, později k tomu přidal větu, že má „zcela jistě zlomený kotník“.

Přivolaná záchranná služba frakturu kotníku ihned vyloučila. Muž byl převezen na vyšetření do nemocnice. K celému incidentu byla přivolána i hlídka Policie České republiky. 


Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

Dnes ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

Včera v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Další články
Nahoru