dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Pražské krimi

Neodbytný a značně opilý bezdomovec se snažil dostat do ubytovny

Pravidla pro využití pobytu v zimních noclehárnách pro lidi bez domova jsou jasně daná. Lidé, zde chtějí přenocovat, musí mít v pořádku doklady a nesmí být pod vlivem alkoholu či návykových látek. To se však rozhodl nerespektovat pětatřicetiletý muž z ulice v pátek ve večerních hodinách.

Pracovníci noclehárny v Záběhlicích muže, jenž vykazoval známky opilosti, nepřijali. Bezdomovec proto odešel. Po chvíli se ale opět vrátil a domáhal se vpuštění do ubytovny. Strážníci, kteří mají danou oblast na starosti, muže upozornili, že jeho ubytování zde není možné.

Na to se rozhořčil a začal reagovat podrážděně. Po krátké chvíli však opět odešel. Netrvalo dlouho a znovu se vrátil. Jeho hrubé chování se stupňovalo, začal být vůči strážníkům vulgární a došlo až k fyzickému kontaktu.

Na výzvu strážníka, aby od svého chování upustil, muž nereagoval a naopak se snažil vyvolaný konflikt ještě více vyhrotit. Muž od svého jednání neupustil ani po druhé opakované výzvě, kdy byl varován, že bude použito donucovacích prostředků.

 Vzhledem k tomu, že se situace stále vyostřovala, agresivita muže stoupala, hlídka nakonec přistoupila k použití hmatů a chvatů. Muž toužící po pobytu v teple, náhle strhl pozornost na svůj zdravotní stav, kdy si nejprve po zákroku stěžoval na „hnutý krk“, později k tomu přidal větu, že má „zcela jistě zlomený kotník“.

Přivolaná záchranná služba frakturu kotníku ihned vyloučila. Muž byl převezen na vyšetření do nemocnice. K celému incidentu byla přivolána i hlídka Policie České republiky. 


Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Hořel odpad v Řepích

7. srpna 2018 v 09:37

Včera zasahovaly jednotky hasičů ze Smíchova a Petřin v Nevanově ulici v Řepích. Ve 23:10 tam hořelo ve sklepě obytného domu.

Při včerejší bouřce vyjeli hasiči k 11 případům

5. srpna 2018 v 11:34

Bouřka, která se v sobotu večer přehnala Prahou, zaměstnala hasiče. Na několika místech zatopila sklepy a na silnicích tvořila laguny z ucpaných kanálů, vítr pak hlavně lámal větve.

Další články
Nahoru