dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
Pražské krimi

Neodbytný a značně opilý bezdomovec se snažil dostat do ubytovny

Pravidla pro využití pobytu v zimních noclehárnách pro lidi bez domova jsou jasně daná. Lidé, zde chtějí přenocovat, musí mít v pořádku doklady a nesmí být pod vlivem alkoholu či návykových látek. To se však rozhodl nerespektovat pětatřicetiletý muž z ulice v pátek ve večerních hodinách.

Pracovníci noclehárny v Záběhlicích muže, jenž vykazoval známky opilosti, nepřijali. Bezdomovec proto odešel. Po chvíli se ale opět vrátil a domáhal se vpuštění do ubytovny. Strážníci, kteří mají danou oblast na starosti, muže upozornili, že jeho ubytování zde není možné.

Na to se rozhořčil a začal reagovat podrážděně. Po krátké chvíli však opět odešel. Netrvalo dlouho a znovu se vrátil. Jeho hrubé chování se stupňovalo, začal být vůči strážníkům vulgární a došlo až k fyzickému kontaktu.

Na výzvu strážníka, aby od svého chování upustil, muž nereagoval a naopak se snažil vyvolaný konflikt ještě více vyhrotit. Muž od svého jednání neupustil ani po druhé opakované výzvě, kdy byl varován, že bude použito donucovacích prostředků.

 Vzhledem k tomu, že se situace stále vyostřovala, agresivita muže stoupala, hlídka nakonec přistoupila k použití hmatů a chvatů. Muž toužící po pobytu v teple, náhle strhl pozornost na svůj zdravotní stav, kdy si nejprve po zákroku stěžoval na „hnutý krk“, později k tomu přidal větu, že má „zcela jistě zlomený kotník“.

Přivolaná záchranná služba frakturu kotníku ihned vyloučila. Muž byl převezen na vyšetření do nemocnice. K celému incidentu byla přivolána i hlídka Policie České republiky. 


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Další články
Nahoru