Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň
Pouzdro se zbraní se objevilo za stěračem auta. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň

Na tísňovou linku strážníků zavolal ve středu 19. dubna ráno muž a požádal o pomoc s neobvyklým nálezem. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídce, která přijela na místo, pak řekl, že poté, co zaparkoval na Arbesově náměstí, vystoupil z auta a musel ještě něco telefonicky vyřídit. Přitom zaslechl zvuk, jako když mu někdo bouchnul do kapoty.

Když se otočil, viděl od auta odcházet muže směrem k tramvajové zastávce, pak ho ale ztratil z dohledu. Následně zjistil, že má na okně u stěračů položenou zbraň v černém látkovém pouzdře.

Strážníci celý případ i s nálezem předali státní policii. Ta se bude snažit zjistit okolnosti případu, zda je například zbraň legálně držená a komu případně patří.

Seifertová zároveň informovala o neobvyklém případu ze soboty 15. dubna, který mohl skončit tragédií.

„Volající na tísňovou linku 156 kolem půl sedmé večer upozornil na opilého muže ležícího na parkovišti u Lidlu v Kolbenově ulici. Pod jedním ze zaparkovaných vozidel pak strážníci našli spícího nezraněného muže,“ popsala mluvčí.

Dotyčnému nebylo probuzení vůbec po vůli a hlídku začal nejprve slovně urážet a nadávat jí, následně i zaútočil. Strážníci mu v napadání zabránili nasazením pout.

„Kvůli silné opilosti byl dvaatřicetiletý muž odvezen hlídkou na záchytku. Nadýchal přes dvě promile,“ popsala Seifertová.  


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru