Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň
Pouzdro se zbraní se objevilo za stěračem auta. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň

Na tísňovou linku strážníků zavolal ve středu 19. dubna ráno muž a požádal o pomoc s neobvyklým nálezem. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídce, která přijela na místo, pak řekl, že poté, co zaparkoval na Arbesově náměstí, vystoupil z auta a musel ještě něco telefonicky vyřídit. Přitom zaslechl zvuk, jako když mu někdo bouchnul do kapoty.

Když se otočil, viděl od auta odcházet muže směrem k tramvajové zastávce, pak ho ale ztratil z dohledu. Následně zjistil, že má na okně u stěračů položenou zbraň v černém látkovém pouzdře.

Strážníci celý případ i s nálezem předali státní policii. Ta se bude snažit zjistit okolnosti případu, zda je například zbraň legálně držená a komu případně patří.

Seifertová zároveň informovala o neobvyklém případu ze soboty 15. dubna, který mohl skončit tragédií.

„Volající na tísňovou linku 156 kolem půl sedmé večer upozornil na opilého muže ležícího na parkovišti u Lidlu v Kolbenově ulici. Pod jedním ze zaparkovaných vozidel pak strážníci našli spícího nezraněného muže,“ popsala mluvčí.

Dotyčnému nebylo probuzení vůbec po vůli a hlídku začal nejprve slovně urážet a nadávat jí, následně i zaútočil. Strážníci mu v napadání zabránili nasazením pout.

„Kvůli silné opilosti byl dvaatřicetiletý muž odvezen hlídkou na záchytku. Nadýchal přes dvě promile,“ popsala Seifertová.  


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Další články
Nahoru