Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň
Pouzdro se zbraní se objevilo za stěračem auta. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Neobvyklý nález: Za stěrače auta mu během telefonování někdo dal zbraň

Na tísňovou linku strážníků zavolal ve středu 19. dubna ráno muž a požádal o pomoc s neobvyklým nálezem. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídce, která přijela na místo, pak řekl, že poté, co zaparkoval na Arbesově náměstí, vystoupil z auta a musel ještě něco telefonicky vyřídit. Přitom zaslechl zvuk, jako když mu někdo bouchnul do kapoty.

Když se otočil, viděl od auta odcházet muže směrem k tramvajové zastávce, pak ho ale ztratil z dohledu. Následně zjistil, že má na okně u stěračů položenou zbraň v černém látkovém pouzdře.

Strážníci celý případ i s nálezem předali státní policii. Ta se bude snažit zjistit okolnosti případu, zda je například zbraň legálně držená a komu případně patří.

Seifertová zároveň informovala o neobvyklém případu ze soboty 15. dubna, který mohl skončit tragédií.

„Volající na tísňovou linku 156 kolem půl sedmé večer upozornil na opilého muže ležícího na parkovišti u Lidlu v Kolbenově ulici. Pod jedním ze zaparkovaných vozidel pak strážníci našli spícího nezraněného muže,“ popsala mluvčí.

Dotyčnému nebylo probuzení vůbec po vůli a hlídku začal nejprve slovně urážet a nadávat jí, následně i zaútočil. Strážníci mu v napadání zabránili nasazením pout.

„Kvůli silné opilosti byl dvaatřicetiletý muž odvezen hlídkou na záchytku. Nadýchal přes dvě promile,“ popsala Seifertová.  


Autor: Karel Netolický

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru