dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - polojasno
18°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
13°C
Nenechte si ubližovat: Festival upozorní na násilí a ženám ukáže, jak se mohou bránit
Ilustrační foto: nenechtesiublizovat.cz

Nenechte si ubližovat: Festival upozorní na násilí a ženám ukáže, jak se mohou bránit

Nadcházející sobota bude v areálu Žlutých lázní patřit ženám. Uskuteční se zde první ročník festivalu Nenechte si ubližovat. Je určen ženám, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a i těm, které si touto zkušeností prošly. Na příchozí čeká bohatý program, akce začíná v pravé poledne.

„Čeká vás sobota plná tance, pohybu, zábavy, inspirace a setkání se zajímavými lidmi. Během workshopů budete moci debatovat nad tématy, jako jsou výběr partnera nebo jak se bránit manipulacím. Během odpoledního programu vystoupí mimo jiných známý spisovatel a motivační kouč Mark Dzirassa,“ zvou organizátoři festivalu do areálu v Praze 4.

Jsou připraveny i kurzy sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v parcích a dalších veřejných prostranstvích. Návštěvnice Festivalu Nenechte si ubližovat se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, Beauty koutek AVON a na malířku Jarku Vybíralovou s workshopem pro děti i dospělé.

festivalnenechtesiublizovat-nahled Součástí programu bude stanové městečko, kde svou činnost představí organizace, které se věnují problematice násilí na ženách a dětech, bezpečnosti žen nebo ženským tématům obecně.

„Večer vezměte přítele, manžela nebo kamarádky a přijďte na afterparty do Modrého Minibaru, kde vás mimo jiné čeká losování atraktivních cen a samozřejmě se bude tančit až do noci! O vaši zábavu se postarají DJ Robot a DJ Dave,“ sdělují organizátoři o sobotním festivalu.

Minimální vstupné na festival je 100 korun. Celý výtěžek akce poputuje na konto veřejné sbírky charitativního projektu AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí.

Připomeňte si:

Domácí násilí v Praze: muži si často vynucují sex

Mrazivý příběh: partner týral učitelku, odbornici na domácí násilí. Musela před ním ležet nahá

Smutná statistika: v Praze přibývá případů domácího násilí, loňský rok byl rekordní


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru