Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nenechte si ubližovat: Festival upozorní na násilí a ženám ukáže, jak se mohou bránit
Ilustrační foto: nenechtesiublizovat.cz

Nenechte si ubližovat: Festival upozorní na násilí a ženám ukáže, jak se mohou bránit

Nadcházející sobota bude v areálu Žlutých lázní patřit ženám. Uskuteční se zde první ročník festivalu Nenechte si ubližovat. Je určen ženám, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a i těm, které si touto zkušeností prošly. Na příchozí čeká bohatý program, akce začíná v pravé poledne.

„Čeká vás sobota plná tance, pohybu, zábavy, inspirace a setkání se zajímavými lidmi. Během workshopů budete moci debatovat nad tématy, jako jsou výběr partnera nebo jak se bránit manipulacím. Během odpoledního programu vystoupí mimo jiných známý spisovatel a motivační kouč Mark Dzirassa,“ zvou organizátoři festivalu do areálu v Praze 4.

Jsou připraveny i kurzy sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v parcích a dalších veřejných prostranstvích. Návštěvnice Festivalu Nenechte si ubližovat se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, Beauty koutek AVON a na malířku Jarku Vybíralovou s workshopem pro děti i dospělé.

festivalnenechtesiublizovat-nahled Součástí programu bude stanové městečko, kde svou činnost představí organizace, které se věnují problematice násilí na ženách a dětech, bezpečnosti žen nebo ženským tématům obecně.

„Večer vezměte přítele, manžela nebo kamarádky a přijďte na afterparty do Modrého Minibaru, kde vás mimo jiné čeká losování atraktivních cen a samozřejmě se bude tančit až do noci! O vaši zábavu se postarají DJ Robot a DJ Dave,“ sdělují organizátoři o sobotním festivalu.

Minimální vstupné na festival je 100 korun. Celý výtěžek akce poputuje na konto veřejné sbírky charitativního projektu AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí.

Připomeňte si:

Domácí násilí v Praze: muži si často vynucují sex

Mrazivý příběh: partner týral učitelku, odbornici na domácí násilí. Musela před ním ležet nahá

Smutná statistika: v Praze přibývá případů domácího násilí, loňský rok byl rekordní


Autor: Renata Rákosová

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru