Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nemocných s infekcemi dýchacích cest v Praze přibylo za týden o 12 procent
Měření teploty. Foto: Polina Tankilevitch / Pexels

Nemocných s infekcemi dýchacích cest v Praze přibylo za týden o 12 procent

Nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest v Praze přibylo za uplynulý týden o 12 procent. Nových případů lékaři nahlásili 1347 na 100 000 obyvatel. Vyplývá to z informací Hygienické stanice Hlavního města Prahy. V porovnání s ostatními kraji je nemocnost v Praze nejnižší.

„Nemocnost stoupá ve všech věkových kategoriích. Nejvíce nemocných zůstává v mladších věkových kategoriích do 24 let," uvedli hygienici. Zvyšuje se podle nich i počet nemocných s chřipkovými příznaky. Od minulého týdne jich přibylo téměř o 16 procent, na 100 000 obyvatel jich je zhruba 44.

Dětská oddělení pražských nemocnic se už před Vánocemi potýkala s náporem pacientů s virovými infekcemi, který byl vyšší než obvykle. Některé nemocnice byly na hranici svých kapacit a překládaly děti na svá jiná oddělení nebo do jiných nemocnic. O svátcích byl velký nápor i na dětské pohotovosti, rodiče s dětmi čekali i osm hodin.

Lékaři zaznamenali podle hygieniků za minulý týden šest případů těžkého respiračního onemocnění u dětí a u pěti lidí starších 65 let. U všech nemocných byla prokázána z klinického materiálu chřipka A.

„Za stávající epidemiologické situace je velmi vhodné používat na místech vysoké koncentrace lidí, jako jsou třeba prostředky městské hromadné dopravy, adekvátní ochranu dýchacích cest, nejlépe respirátor třidy alespoň FFP 2," napsali hygienici. Důrazně je doporučují při návštěvách zdravotnických zařízení a pobytových zařízení sociálních služeb.


Autor: ČTK

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru