Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocných s infekcemi dýchacích cest přibylo v Praze o 14 procent
Chřipku, ale i nachlazení je třeba vyležet. Ilustrační foto: Pexels

Nemocných s infekcemi dýchacích cest přibylo v Praze o 14 procent

V Praze přibylo v minulém týdnu nemocných s infekcemi dýchacích cest proti předchozímu týdnu o 14 procent na 1353 na 100 000 obyvatel. Na webu o tom dnes informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. 

Méně lidí než o týden dříve bylo pozitivně testováno na covid-19, na 100 000 obyvatel jich bylo podle dat ministerstva zdravotnictví 13. Podle informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) je Praha pod celostátním průměrem, lepší situace je ve čtyřech krajích.

„Nejvyšší nemocnost je hlášena u dětí do pěti let věku," uvedli na webu pražští hygienici. Výrazně narostl počet lékaři hlášených případů chřipky a onemocnění s podobnými příznaky, těch je za týden o více než 200 procent víc. Závažné případy zatím podle odborníků způsobuje zejména chřipka typu A.

Počet zachycených případů covidu-19 v Praze od poloviny prosince klesal a v posledních dvou týdnech kolísá, pohybuje se kolem 270 osob za týden. Za poslední týden v metropoli zemřelo 23 pozitivně testovaných. V přepočtu na počet obyvatel je situace v Praze stejná jako v celé ČR, více případů má Pardubický, Zlínský nebo Plzeňský kraj.


Autor: ČTK

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Dnes v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

Včera v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru