Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocných s infekcemi dýchacích cest přibylo v Praze o 14 procent
Chřipku, ale i nachlazení je třeba vyležet. Ilustrační foto: Pexels

Nemocných s infekcemi dýchacích cest přibylo v Praze o 14 procent

V Praze přibylo v minulém týdnu nemocných s infekcemi dýchacích cest proti předchozímu týdnu o 14 procent na 1353 na 100 000 obyvatel. Na webu o tom dnes informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. 

Méně lidí než o týden dříve bylo pozitivně testováno na covid-19, na 100 000 obyvatel jich bylo podle dat ministerstva zdravotnictví 13. Podle informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) je Praha pod celostátním průměrem, lepší situace je ve čtyřech krajích.

„Nejvyšší nemocnost je hlášena u dětí do pěti let věku," uvedli na webu pražští hygienici. Výrazně narostl počet lékaři hlášených případů chřipky a onemocnění s podobnými příznaky, těch je za týden o více než 200 procent víc. Závažné případy zatím podle odborníků způsobuje zejména chřipka typu A.

Počet zachycených případů covidu-19 v Praze od poloviny prosince klesal a v posledních dvou týdnech kolísá, pohybuje se kolem 270 osob za týden. Za poslední týden v metropoli zemřelo 23 pozitivně testovaných. V přepočtu na počet obyvatel je situace v Praze stejná jako v celé ČR, více případů má Pardubický, Zlínský nebo Plzeňský kraj.


Autor: ČTK

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Další články
Nahoru