dnes
Pondělí - polojasno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Nemocných s chřipkou v Praze přibylo jedenáct procent, dva lidé zemřeli
Ilustrační foto: archiv

Nemocných s chřipkou v Praze přibylo jedenáct procent, dva lidé zemřeli

Počet nemocných s chřipkou nebo akutním respiračním onemocněním v Praze v minulém týdnu stoupl o 11 procent. Vývoj nemocnosti v hlavním městě tak kopíruje celorepublikový vývoj.

Dva lidé v souvislosti s chřipkou minulý týden v Praze zemřeli. Na webu pražské hygienické stanice o tom informovala ředitelka protiepidemického odboru Zdeňka Jágrová.

Nejvíce nemocných přibylo mezi dětmi a dospělými do 24 let. Nejvyšší nárůst, a to o 30 procent, zaznamenali hygienici u školních dětí. „Lze předpokládat, že v dalších dvou týdnech nedojde k žádnému výraznému snížení počtu hlášených akutních respiračních onemocnění," uvedla Jágrová. Od začátku sezony v Praze v souvislosti s chřipkou zemřelo osm lidí.

Pražští hygienici dostávají data od 89 praktických lékařů, kteří registrují 167 707 pacientů. Lékaři každý pátek informují hygieniky o počtu pacientů, kteří navštívili jejich ordinace v uplynulém týdnu. Hygienici následně předávají tyto údaje Státnímu zdravotnímu ústavu.

V celém Česku dál pokračuje plošná epidemie chřipky. Za poslední týden se počet nemocných, kteří mají chřipku nebo akutní respirační onemocnění, zvýšil o 11,6 procenta.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Dnes v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Počet lidí s touto nemocí je v Česku odhadován až na 900 000, u dospělých byl v posledních letech zaznamenán zřetelný vzestup. Toto jsou varovné příznaky

17. května 2019 ve 23:44

Astmatem celosvětově trpí až 300 milionů nemocných. Jde tak o jednu z nejčastějších chronických nemocí vůbec. Neléčené nebo špatně léčené astma může své nositele nejen významně omezovat a zatěžovat, ale může je i ohrozit na životě. Proto se informační a vzdělávací aktivity v ČR i ve světě...

Další články
Nahoru