dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
21°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Nemocnice zajišťující pohotovostní službu dostanou dotaci přes dvacet milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Nemocnice zajišťující pohotovostní službu dostanou dotaci přes dvacet milionů korun

Pražští zastupitelé schválili financování provozu Lékařské pohotovostní služby (LPS) v metropoli na příští rok. V rámci ní lékaři ročně ošetří přibližně 140 tisíc lidí. Počítá se navíc i s několikamilionovou rezervou pro mimořádné události.

Pražské zastupitelstvo na prosincovém zasedání schválilo návrh, aby i v příštím roce směřovalo na podporu Lékařské pohotovostní služby 22,5 milionů korun pro šest velkých nemocnic – Fakultní nemocnici v Motole, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze, Nemocnici Na Bulovce, Thomayerovu nemocnici a Ústřední vojenskou nemocnici – Vojenskou fakultní nemocnici Praha, které tuto službu v rámci metropole poskytují (Městská poliklinika Praha, která rovněž LPS zajišťuje, je příspěvkovou organizací hl. m. Prahy a je financována jinou formou). V rozpočtu se pak dále počítá s rezervou tří a půl milionu korun pro případ mimořádných událostí.

Zajištění služby bude navíc podpořeno ještě více než pěti miliony korun ve formě jednorázových účelových dotací pro jednotlivé poskytovatele. „Pracujeme na systematickém rozvoji podpory tak, aby každý Pražan, ale i všichni turisté, měli nadále možnost rychlého a kvalitního ošetření. Díky jednorázovým účelovým dotacím je možné modernizovat přístrojové vybavení a vytvářet pro zajišťování pohotovostní služby lepší zázemí, které oceňují pacienti i lékaři,“ popisuje radní pro sociální a zdravotní oblast Milena Johnová (Praha Sobě).

Spolu s jednorázovými účelovými dotacemi tak Praha vyhradila na fungování Lékařské pohotovostí služby v uvedených nemocnicích částku převyšující 30 milionů korun.

Podporu LPS jednomyslně doporučil také výbor pro zdravotnictví a sport. „Lékařská pohotovostní služba zajišťuje, že se lidé v případě náhlých a akutních zdravotních potíží mají kam obrátit i v noci, o svátcích či víkendech. A finanční prostředky, které se pro následující rok podařilo v zastupitelstvu prosadit, jsou zárukou, že občané o tuto službu nepřijdou. Služba jim bude dál k dispozici ve stejném rozsahu jako doposud,“ říká předseda Výboru pro zdravotnictví a sport ZHMP Miloš Růžička (Spojené síly pro Prahu).

 


Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

Včera v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

Včera ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru