Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince
Ilustrační foto: archiv

Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince

Ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince, kteří do ČR uprchli před válkou, otevře Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Od středy 4. května 2022 bude v provozu v rámci Centra primární péče ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí. Informovala o tom mluvčí VFN Martina Voráčková.

Zdravotní služby praktického lékaře budou moci využívat pacienti z Ukrajiny s vízem strpění či pracovním vízem, s uzavřeným českým zdravotním pojištěním a adresou pobytu. Ordinace praktika je určena jen dospělým pacientům od 18 let. 

Dětem, těhotným ženám a pacientům s akutními potížemi nadále slouží UA POINTY. Ve VFN je najdete na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu, Společném příjmu interně nemocných (SPIN), I. chirurgické klinice a Gynekologicko-porodnické klinice (porodnice U Apolináře). 

Ordinace praktického lékaře bude k dispozici ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí, a to v budově A (střední schodiště) ve 3. patře. Pacienti zde mohou využít standardní služby praktického lékaře, jako jsou například preventivní prohlídky, předoperační vyšetření, diagnostická péče, pracovně lékařské prohlídky, posudky o zdravotní způsobilosti či ambulantní péče u běžných nachlazení. 

„Lékaři zde budou ordinovat třikrát týdně bez předchozího objednání a na místě bude buď ukrajinsky hovořící lékař nebo tlumočník,“ sdělila Voráčková. 

Ordinační hodiny:

Středa      10.00 – 15.30 hod.

Čtvrtek     7.30 – 12.00 hod.

Pátek     7.30 – 14.00 hod.

Zdroj: VFN


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru