Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince
Ilustrační foto: archiv

Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince

Ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince, kteří do ČR uprchli před válkou, otevře Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Od středy 4. května 2022 bude v provozu v rámci Centra primární péče ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí. Informovala o tom mluvčí VFN Martina Voráčková.

Zdravotní služby praktického lékaře budou moci využívat pacienti z Ukrajiny s vízem strpění či pracovním vízem, s uzavřeným českým zdravotním pojištěním a adresou pobytu. Ordinace praktika je určena jen dospělým pacientům od 18 let. 

Dětem, těhotným ženám a pacientům s akutními potížemi nadále slouží UA POINTY. Ve VFN je najdete na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu, Společném příjmu interně nemocných (SPIN), I. chirurgické klinice a Gynekologicko-porodnické klinice (porodnice U Apolináře). 

Ordinace praktického lékaře bude k dispozici ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí, a to v budově A (střední schodiště) ve 3. patře. Pacienti zde mohou využít standardní služby praktického lékaře, jako jsou například preventivní prohlídky, předoperační vyšetření, diagnostická péče, pracovně lékařské prohlídky, posudky o zdravotní způsobilosti či ambulantní péče u běžných nachlazení. 

„Lékaři zde budou ordinovat třikrát týdně bez předchozího objednání a na místě bude buď ukrajinsky hovořící lékař nebo tlumočník,“ sdělila Voráčková. 

Ordinační hodiny:

Středa      10.00 – 15.30 hod.

Čtvrtek     7.30 – 12.00 hod.

Pátek     7.30 – 14.00 hod.

Zdroj: VFN


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru