Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince
Ilustrační foto: archiv

Nemocnice v Praze 2 otevře ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince

Ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince, kteří do ČR uprchli před válkou, otevře Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Od středy 4. května 2022 bude v provozu v rámci Centra primární péče ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí. Informovala o tom mluvčí VFN Martina Voráčková.

Zdravotní služby praktického lékaře budou moci využívat pacienti z Ukrajiny s vízem strpění či pracovním vízem, s uzavřeným českým zdravotním pojištěním a adresou pobytu. Ordinace praktika je určena jen dospělým pacientům od 18 let. 

Dětem, těhotným ženám a pacientům s akutními potížemi nadále slouží UA POINTY. Ve VFN je najdete na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu, Společném příjmu interně nemocných (SPIN), I. chirurgické klinice a Gynekologicko-porodnické klinice (porodnice U Apolináře). 

Ordinace praktického lékaře bude k dispozici ve Fakultní poliklinice na Karlově náměstí, a to v budově A (střední schodiště) ve 3. patře. Pacienti zde mohou využít standardní služby praktického lékaře, jako jsou například preventivní prohlídky, předoperační vyšetření, diagnostická péče, pracovně lékařské prohlídky, posudky o zdravotní způsobilosti či ambulantní péče u běžných nachlazení. 

„Lékaři zde budou ordinovat třikrát týdně bez předchozího objednání a na místě bude buď ukrajinsky hovořící lékař nebo tlumočník,“ sdělila Voráčková. 

Ordinační hodiny:

Středa      10.00 – 15.30 hod.

Čtvrtek     7.30 – 12.00 hod.

Pátek     7.30 – 14.00 hod.

Zdroj: VFN


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru