Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi získala akreditaci a plánuje další rozvoj
Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi. Foto: archiv

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi získala akreditaci a plánuje další rozvoj

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi dosáhla významného milníku získáním akreditace kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví (ČSAZ).

ČSAZ prověřila fungování nemocnice, zaměřila se na kvalitu péče, bezpečnost pacientů, efektivitu procesů a kvalifikaci personálu. Nemocnice tak prokázala, že splňuje přísné standardy v oblasti zdravotní péče.

„Akreditace odráží nasazení našich zaměstnanců a potvrzuje, že v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi poskytujeme kvalitní, bezpečnou a odbornou péči,“ uvedla Marcela Tomanová, náměstkyně pro nelékařské zdravotní obory a kvalitu.

Akreditace podle ní přináší řadu výhod jak pro pacienty, tak pro zaměstnance nemocnice. Pacientům dává jasný signál, že jim je poskytována péče na nejvyšší úrovni. Pro zaměstnance představuje uznání jejich práce, zvyšuje jejich motivaci a spokojenost a zajišťuje jim bezpečné a kvalitní pracovní prostředí.

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi se v posledních letech dynamicky rozvíjí. Již v říjnu 2023 byla oceněna jako první zařízení následné péče v ČR titulem Podnik podporující zdraví. V květnu 2024 se stala fakultním zařízením Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, což umožní studentům speciální pedagogiky získávat praktické zkušenosti přímo v nemocnici.

Vedení nemocnice má ambiciózní plány na další rozvoj. V roce 2025 připravuje rozšíření kapacit, modernizaci zařízení a implementaci nejnovějších medicínských technologií. „Věřím, že se po dokončení přestavby stane naše nemocnice lídrem v oblasti následné lůžkové péče,“ sdělil jednatel nemocnice Karel Matyska.


Autor: red

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru