Dnes Neděle - oblacno -4°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nemocnice Na Františku zřídí mobilní tým a očkovací místo, koupila už mrazicí box na vakcíny
Očkování seniorů v Nemocnici na Františku. Foto: NNF

Nemocnice Na Františku zřídí mobilní tým a očkovací místo, koupila už mrazicí box na vakcíny

V pražské Nemocnici Na Františku vznikne místo k očkování proti covidu-19, ve spolupráci s klinikou GHC nemocnice také zřídí mobilní očkovací tým. ČTK to dnes řekl Petr Hejma (STAN), starosta Prahy 1, která zařízení zřizuje. Nemocnice podle něj koupila mrazicí box, ve kterém může přechovávat vakcínu firem Pfizer a BioNTech. Odebírá ji na základě dohody s Nemocnicí na Bulovce.

„Tím, že nemocnice je umístěná v centru Prahy, tak už dostala vakcíny a už jsme začali od minulého čtvrtku s vakcinací zdravotníků," řekl starosta. Dodal, že zdravotnický personál už je kompletně vakcinován a nemocnice se také domluvila s pražskou záchrannou službou na očkování jejich zdravotníků.

Až to vláda umožní, plánuje nemocnice začít očkovat všechny cílové skupiny, jak je stanovuje vládní očkovací strategie. „V současné době zahajujeme očkování seniorů nad 80 let," řekl Hejma. Doplnil, že společnost GHC dá nemocnici k dispozici mobilní očkovací týmy, které budou moci dojíždět například do domů s pečovatelskou službou a dalších míst, kde to nařízení vlády umožní. Dodal, že nemocnice má nyní dostatek vakcín i dalšího materiálu, jako jsou injekční stříkačky.

V prosinci loňského roku podle Hejmy městská část pro zařízení za asi 200 000 korun pořídila hlubokomrazicí box, který pojme velké množství dávek vakcíny firem Pfizer a BioNTech. Tu je nutné skladovat při teplotě minus 70 stupňů Celsia. Ohledně dodávek vakcín podle něj problémy nejsou.

„Je to s požehnáním premiéra a dalších, kteří rozhodují o distribuci, protože i oni mají zájem o to, aby centrum Prahy bylo zabezpečeno," řekl.

Hejma dále uvedl, že už se na něj obrátily jiné městské části, které by měly zájem o očkování pro svoje seniory. „Když si přivezou seniory k nám, tak jsme schopni je naočkovat, protože malá městská část má 20, 30 seniorů nad 80 let. Nebo, když to bude možné, jim tam vyšleme mobilní tým," řekl. Doplnil, že v případě potřeby by radnice Prahy 1 uměla vyjednat i rozsáhlé soukromé prostory v centru města pro případné další velké očkovací centrum.

Na Františku od loňského podzimu funguje odběrové místo na vzorky pro testování na covid-19. Od jara se také nemocnice stará o nakažené pacienty, podle starosty jich nyní v zařízení leží 20, z toho čtyři na plicní ventilaci.

Mobilní očkovací tým má i magistrát, který na něm spolupracuje s Českým červeným křížem a využívá jej k očkování v domovech pro seniory. Město plánuje spustit i vlastní očkovací centrum v Městské poliklinice ve Spálené ulici, kde nicméně plánuje používat vakcínu od firmy Moderna, která zatím dorazila jen do Ostravy.

Nyní se v souladu s vládní strategií očkují zdravotníci a obyvatelé domovů pro seniory. V pátek ráno má začít fungovat on-line systém, do kterého se v první fázi budou moci registrovat k očkování senioři starší 80 let.

V současné době je státních center 31, většinou při velkých nemocnicích. V Praze je jich devět. Postupně budou vznikat například v kulturních domech, sportovních halách nebo dalších místech s možností parkování většího množství lidí. V Praze by to podle premiéra Andreje Babiš (ANO) mělo být v O2 aréně.


V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

Včera v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

Včera v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

Včera v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

15. ledna 2021 v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

15. ledna 2021 v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

15. ledna 2021 v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

15. ledna 2021 v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

15. ledna 2021 v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru