Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Koronavirus

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř 9 tisíc lidí. V současné době nemocnice očkuje v průměru 150 lidí denně.

S očkováním nemocnice začala 7. ledna, kdy obdržela prvních 180 dávek vakcíny proti covidu-19, určených zdravotníkům. V polovině ledna pak otevřela očkovací centrum pro veřejnost a vytvořila mobilní očkovací týmy, které zajišťovaly očkování seniorů zejména v domech s pečovatelskou službou. Celkově tak v lednu nemocnice podala vakcínu 818 lidem. Dodávky očkovacích látek však tehdy byly omezené.

Počet naočkovaných se postupně zvyšoval s tím, jak se zlepšovala dostupnost vakcín. V návaznosti na to se také rozšiřoval seznam prioritních skupin obyvatelstva. Od března do května nemocnice očkovala v průměru 2,5 tisíce lidí měsíčně. V červnu, kdy se uvolnil rezervační systém pro všechny skupiny obyvatel, přičemž Na Františku bylo možné očkovat osoby od 16 let, přišlo na první dávku 3 116 lidí, což bylo nejvíc od začátku očkování. Dalších 1 478 lidí si ve stejném měsíci přišlo pro dávku druhou.

Červenec byl ohledně očkování také silný měsíc, ale převážně pro druhé dávky. Těch nemocnice v prvním prázdninovém měsíci aplikovala 3 393, prvních dávek pak bylo 964. Poté se zájem o očkování postupně snižoval.

S novou covidovou vlnou a podáváním posilujících dávek opět Na Františku zaznamenávají výrazný nárůst rezervací. Zájem o očkování byl v listopadu srovnatelný s jarními měsíci. Dominovaly však třetí dávky, kterých nemocnice ve zmíněném měsíci aplikovala 1 508, přičemž prvních dávek podala 639 a druhých 348.

„Chtěl bych velice poděkovat všem zaměstnancům Nemocnice Na Františku za to, s jakým nasazením a obětavostí bojují s pandemií covid-19. Očkovací centrum a mobilní očkovací týmy fungují od samého počátku skvěle, což dokazují i uvedená čísla,“ uvedl za zřizovatele starosta Prahy 1 Petr Hejma.

V posledních dnech nemocnice očkuje v průměru 150 lidí denně a čekací doba na vakcínu se nyní pohybuje v řádu maximálně několika dnů od registrace.

„Zhoršující se epidemická situace a zpřísňování protiepidemických opatření vede k tomu, že se lidé chtějí nechat naočkovat. Rádi bychom jim to umožnili co nejdříve. V případě potřeby můžeme kapacitu ještě navýšit,“ sdělil ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Co se týče věku očkovaných, tak největší zájem o očkování v Nemocnici Na Františku měli dospělí ve věku od 25 do 44 let, kterých bylo přes 10 tisíc. Senioři nad 75 let, kteří patří mezi skupiny nejvíce ohrožené covidovou nákazou, si nechali vakcínu aplikovat v 2870 případech.

„Středisko sociálních služeb Praha 1 navíc stále provozuje informační linku, která pomáhá seniorům z Prahy 1 s registrací k očkování, a to každý všední den od 8 do 12 hodin,“ doplnil starosta Hejma.
ockovani-nnf  


Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru