dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Nemocnice Na Františku začne na specializovaném oddělení přijímat seniory s COVID-19
Nemocnice Na Františku. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Nemocnice Na Františku začne na specializovaném oddělení přijímat seniory s COVID-19

Nemocnice Na Františku, kterou vlastní Praha 1, bude od pondělí přijímat lehčí případy seniorů, u kterých se potvrdí COVID-19. S žádostí o pomoc se v souvislosti s nárůstem tohoto onemocnění v domovech pro seniory a v domech s pečovatelskou službou na území České republiky na první městskou část obrátil Ústřední krizový štáb.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve uvedlo, že pro nemocné seniory z domovů důchodců vyhradí celkem 329 lůžek Na Františku, Na Bulovce, v lázních Toušeň a v Těchoníně.

Starosta Petr Hejma (STAN), kterého v této záležitosti oslovil premiér Andrej Babiš (ANO), potvrdil, že Praha 1 je připravena v této obtížné situaci pomoci a přijmout lehčí případy seniorů, u kterých se potvrdí onemocnění COVID-19.

„Konkrétní podobu pomoci, její přípravu a další kroky nyní koordinuji s předsedou Ústředního krizového štábu Romanem Prymulou a s ředitelem Nemocnice Na Františku Davidem Erhartem. Nemocnice je připravena přijmout na specializovaném oddělení lehčí případy nemocných seniorů. S pražskými hasiči pak řešíme logistickou podporu celé akce,“ uvedl Hejma.

Nemocnice Na Františku by měla být připravena k plnění tohoto mimořádného úkolu od pondělí, odkdy bude mít k dispozici speciální izolované oddělení.

„Všichni jsme nachystáni v této mimořádné situaci pomoci. Již minulý týden jsme začali připravovat oddělení určené pro hospitalizaci pacientů s prokázanou koronavirovou infekcí, které bude splňovat všechna potřebná hygienicko-epidemiologická nařízení. Převzetí pacientů proběhne s maximálním ohledem na ochranu již hospitalizovaných pacientů, a to zejména na interně a na oddělení dlouhodobě nemocných,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Nákaza novým koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, se vyskytla již nejméně v sedmi domovech důchodců. V Praze to bylo například v Michli či na Chodově. Někteří klienti skončili v nemocnici, dvě pacientky zemřely.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

Včera v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

innogy podporuje ŽIVOT 90

23. září 2020 v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Další články
Nahoru