Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nemocnice Na Františku začne na specializovaném oddělení přijímat seniory s COVID-19
Nemocnice Na Františku. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Nemocnice Na Františku začne na specializovaném oddělení přijímat seniory s COVID-19

Nemocnice Na Františku, kterou vlastní Praha 1, bude od pondělí přijímat lehčí případy seniorů, u kterých se potvrdí COVID-19. S žádostí o pomoc se v souvislosti s nárůstem tohoto onemocnění v domovech pro seniory a v domech s pečovatelskou službou na území České republiky na první městskou část obrátil Ústřední krizový štáb.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve uvedlo, že pro nemocné seniory z domovů důchodců vyhradí celkem 329 lůžek Na Františku, Na Bulovce, v lázních Toušeň a v Těchoníně.

Starosta Petr Hejma (STAN), kterého v této záležitosti oslovil premiér Andrej Babiš (ANO), potvrdil, že Praha 1 je připravena v této obtížné situaci pomoci a přijmout lehčí případy seniorů, u kterých se potvrdí onemocnění COVID-19.

„Konkrétní podobu pomoci, její přípravu a další kroky nyní koordinuji s předsedou Ústředního krizového štábu Romanem Prymulou a s ředitelem Nemocnice Na Františku Davidem Erhartem. Nemocnice je připravena přijmout na specializovaném oddělení lehčí případy nemocných seniorů. S pražskými hasiči pak řešíme logistickou podporu celé akce,“ uvedl Hejma.

Nemocnice Na Františku by měla být připravena k plnění tohoto mimořádného úkolu od pondělí, odkdy bude mít k dispozici speciální izolované oddělení.

„Všichni jsme nachystáni v této mimořádné situaci pomoci. Již minulý týden jsme začali připravovat oddělení určené pro hospitalizaci pacientů s prokázanou koronavirovou infekcí, které bude splňovat všechna potřebná hygienicko-epidemiologická nařízení. Převzetí pacientů proběhne s maximálním ohledem na ochranu již hospitalizovaných pacientů, a to zejména na interně a na oddělení dlouhodobě nemocných,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Nákaza novým koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, se vyskytla již nejméně v sedmi domovech důchodců. V Praze to bylo například v Michli či na Chodově. Někteří klienti skončili v nemocnici, dvě pacientky zemřely.


Praha 4: Plavenky pro seniory budou platit i o prázdninách

Včera ve 21:32

Plavenky zakoupené v roce 2020 mají prodlouženou platnost až do 31. prosince letošního roku. V současné době ale není jisté, kdy bude bazén v Podolí zpřístupněn veřejnosti.

Praha 2 pomůže seniorům 70+ s tiskem certifikátu

Včera ve 21:18

Pokud jste absolvovali obě dávky vakcíny proti Covid-19, přišel vám do emailu „Certifikát o provedené vakcinaci“ od Ministerstva zdravotnictví, nemáte možnost si dokument vytisknout a potřebujete pomoci, pomůže radnice.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru