Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocnice Na Františku otevřela další gynekologickou ambulanci
Nová gynekologická ambulance. Foto: NNF

Nemocnice Na Františku otevřela další gynekologickou ambulanci

Pro velký zájem o gynekologické služby otevřela Nemocnice Na Františku (NNF)ve svých prostorách již druhou gynekologickou ambulanci. Informovala o tom mluvčí NNF Lucie Krausová. Tento krok podle ní znamená nejen navýšení registračních kapacit pro nové zájemkyně, ale i rozšíření poskytovaných služeb.

Ultrazvuk vyšší třídy, který nemocnice do ambulance pořídila, totiž nově umožní provádět screeningová vyšetření u těhotných žen.

Je však přínosem nejen pro těhotné pacientky, ale pro všechny ženy, které Na Františku gynekologické služby využívají. Přístroj totiž nabízí i širší možnosti v oblasti diagnostiky gynekologických onemocnění. Ultrazvuk byl zakoupen z investičního příspěvku Prahy 1, o kterém nedávno rozhodlo vedení první městské části.

Novou ordinaci s ultrazvukovým přístrojem si byl prohlédnout radní Prahy 1 pro zdravotnictví a Nemocnici Na Františku Michal Müller (ODs), kterého zde přivítali ředitel NNF David Erhart a primář gynekologického oddělení Filip Hron.

„Pacientky se mohou těšit na příjemné moderní prostory s nejnovějším vybavením,“ dodala Krausová.  


Autor: red

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru