Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nemocnice Na Františku obnovila bariatrické operace, o pacienty se stará nový tým
Bariatrická operace. Zdroj foto: Nemocnice na Františku

Nemocnice Na Františku obnovila bariatrické operace, o pacienty se stará nový tým

Nemocnice Na Františku tento týden obnovila chod metabolicko-bariatrické sekce chirurgického oddělení, která se zabývá bariatrickými výkony u pacientů trpících obezitou. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. O pacienty se bude starat nový tým specialistů z oblasti obezitologie, bariatrické chirurgie, výživového poradenství, psychologie a farmakoterapie.

Bariatrické operace podle Krausové pomáhají pacientům nejen výrazně snížit hmotnost, ale také významně přispívají k léčbě nejrůznějších přidružených onemocnění spojených s obezitou, jako je například cukrovka, vysoký tlak, refluxní onemocnění jícnu,  syndrom polycystických ovarií spojený s poruchou plodnosti a další.

Pacienti, kteří chtějí řešit svoji obezitu pomocí nejmodernějších metod, se mohou objednávat na konzultaci do bariatrické poradny vyplněním formuláře, který naleznou na webové stránce bariatrické chirurgie Nemocnice Na Františku.

„Jakmile obdržíme vyplněný formulář, tak s pacientem domlouváme individuální schůzku v bariatrické ambulanci, kde vyhodnotíme příčiny obezity a zhodnotíme celkový zdravotní stav. Poté buď pacienta začneme s nutričními terapeutkami připravovat na operaci, nebo zvolíme konzervativní postup, kdy je pacientovi nastaven jídelníček a eventuální léková terapie," vysvětlil chirurg Tomáš Záhora, který bariatrické operace provádí.

Zároveň dodal, že pacient musí před operací projít několikaměsíční přípravou. „Ta zahrnuje úpravu jídelníčku nutriční terapeutkou, někdy je potřeba přidat i cvičení s fyzioterapeutem, dále musí pacient projít psychologickým vyšetřením, jehož účelem je zjistit, zda je pacient schopen zvládat dietní omezení, která musí po bariatrickém výkonu dodržovat, a dále provádíme úpravu lékové terapie ve spolupráci s naší klinickou farmakoložkou," vyjmenoval postupné kroky Záhora.

Členy nového týmu metabolicko-bariatrické chirurgie jsou podle Krausové primář chirurgického oddělení Robert Ston, přední český obezitolog a internista Martin Matoulek, chirurg Tomáš Záhora, nutriční terapeutka Veronika Kubíková, klinická farmaceutka Eliška Dvořáčková, klinická psycholožka Jana Žmolíková a nutriční terapeutky Obezitologického centra VFN Kateřina Moravcová a Iveta Kaiserová.


Autor: Jan Puci

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

Dnes ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody. Začíná veletrh vědy 2023

Dnes v 11:53

Veletrh vědy otevírá své brány široké veřejnosti a čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup...

Dnes: Setkání k prezentaci architektonické soutěže LDN Drnovská

Dnes v 11:19

Setkání se koná dnes v 17 hodin na rohu ulic Dědinská a Pilotů.

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

Dnes v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Červen je Měsícem lidských práv na Wikipedii

Dnes v 10:23

Spolek Wikimedia Česká republika, který pečuje o rozvoj české Wikipedie, věnuje červen na Wikipedii lidským právům. Společně s Člověkem v tísni a Amnesty International, které si Wikimedia ČR k projektu zvolila za partnery, chce organizátor akce motivovat dobrovolné wikipedisty i širokou veřejnost,...

Volná místa na úřadě Prahy 14? Referenti a další pozice

Dnes v 08:03

Sháníte nové místo? Chcete změnu? Podívejte se na nabídku volných míst na Úřadě MČ Praha 14. Mezi zaměstnanecké benefity patří příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, stravenky, Flexi poukázky či 25 dní dovolené. 

Praha 6: Setkání k péči o zeleň v parku

Dnes v 07:03

V pátek 9. června se můžete v 9:30 setkat se zástupci radnice Šestky a spolků Prahy 6 v parku Maxe van der Stoela.

Výdejna Potravinové banky nově v Praze 2

Včera ve 21:59

Praha 2 na začátku června otevřela nové výdejní místo Potravinové banky určené pro občany z Prahy 1 a 2, kteří se nacházejí v tíživé finanční situaci. Výdejní okénko, které se nachází v přízemí na nádvoří Novoměstské radnice, je v provozu každé pondělí v době od 9 do...

Čtyři týdny zbývají do uzavření literární soutěže O zlatý klíč

Včera ve 21:51

Maximálně tři normostrany libovolného žánru mohou kreativní obyvatelé Prahy 11 zasílat na radnici. Téma soutěže zůstává: Praha 11. Nejzazší termín dodání je 30. června. Do začátku června už přišlo do Zlatého klíče víc prací než za celé soutěžní období loňského roku. Největší počet přírůstků se...

Na Kampě se budou zpívat lidové písničky

Včera v 18:19

Společné zpívání lidových písniček se koná ve čtvrtek 15. června v 16 hodin na Kampě.

Přednáška v Praze 10: Josef Čapek ve vinohradském divadle

Včera ve 12:43

Přednáška Pavly Pečinkové představí v úterý 13. června Josefa Čapka také jako scénografa pro Městské divadlo na Královských Vinohradech, kde působil jeho bratr Karel jako dramaturg, a kde vytvořil dvacet jevištních výprav.

Praha 14 zve na komentovanou prohlídku mokřadu

Včera v 11:31

Přijďte ve čtvrtek 8. června od 16 hodin na komentovanou prohlídku mokřadu v areálu Coca Cola v Kyjích a seznamte se s vývojem tohoto projektu i s novou načnou stezkou pro školy.

Další články
Nahoru