Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocnice Na Františku obnovila bariatrické operace, o pacienty se stará nový tým
Bariatrická operace. Zdroj foto: Nemocnice na Františku

Nemocnice Na Františku obnovila bariatrické operace, o pacienty se stará nový tým

Nemocnice Na Františku tento týden obnovila chod metabolicko-bariatrické sekce chirurgického oddělení, která se zabývá bariatrickými výkony u pacientů trpících obezitou. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. O pacienty se bude starat nový tým specialistů z oblasti obezitologie, bariatrické chirurgie, výživového poradenství, psychologie a farmakoterapie.

Bariatrické operace podle Krausové pomáhají pacientům nejen výrazně snížit hmotnost, ale také významně přispívají k léčbě nejrůznějších přidružených onemocnění spojených s obezitou, jako je například cukrovka, vysoký tlak, refluxní onemocnění jícnu,  syndrom polycystických ovarií spojený s poruchou plodnosti a další.

Pacienti, kteří chtějí řešit svoji obezitu pomocí nejmodernějších metod, se mohou objednávat na konzultaci do bariatrické poradny vyplněním formuláře, který naleznou na webové stránce bariatrické chirurgie Nemocnice Na Františku.

„Jakmile obdržíme vyplněný formulář, tak s pacientem domlouváme individuální schůzku v bariatrické ambulanci, kde vyhodnotíme příčiny obezity a zhodnotíme celkový zdravotní stav. Poté buď pacienta začneme s nutričními terapeutkami připravovat na operaci, nebo zvolíme konzervativní postup, kdy je pacientovi nastaven jídelníček a eventuální léková terapie," vysvětlil chirurg Tomáš Záhora, který bariatrické operace provádí.

Zároveň dodal, že pacient musí před operací projít několikaměsíční přípravou. „Ta zahrnuje úpravu jídelníčku nutriční terapeutkou, někdy je potřeba přidat i cvičení s fyzioterapeutem, dále musí pacient projít psychologickým vyšetřením, jehož účelem je zjistit, zda je pacient schopen zvládat dietní omezení, která musí po bariatrickém výkonu dodržovat, a dále provádíme úpravu lékové terapie ve spolupráci s naší klinickou farmakoložkou," vyjmenoval postupné kroky Záhora.

Členy nového týmu metabolicko-bariatrické chirurgie jsou podle Krausové primář chirurgického oddělení Robert Ston, přední český obezitolog a internista Martin Matoulek, chirurg Tomáš Záhora, nutriční terapeutka Veronika Kubíková, klinická farmaceutka Eliška Dvořáčková, klinická psycholožka Jana Žmolíková a nutriční terapeutky Obezitologického centra VFN Kateřina Moravcová a Iveta Kaiserová.


Autor: Jan Puci

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Další články
Nahoru