dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Nemocnice Na Františku má nové špičkové zařízení
Špičkový rentgenologický přístroj v Nemocnici Na Františku. Foto: MČ Praha 1

Nemocnice Na Františku má nové špičkové zařízení

Skiaskopicko-skiagrafický komplet s přímou digitalizací od společnosti Siemens získala Nemocnice Na Františku, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 1. Nové zařízení rozšíří služby poskytované radiodiagnostickým oddělením nemocnice.

Díky novému modernímu pracovišti se pacienti, kteří potřebují pořídit rentgenový snímek, dočkají většího komfortu a především se jim sníží čekací doba na snímky. Nebude totiž žádná. Snímky se uloží v digitální podobě do systému už v okamžiku pořízení. Rutinní snímkování se proto výrazně zrychlí.

novy-pristroj-nemocnice-na-fra-nahled „Nový skiaskopicko – skiagrafický RTG systém nám také umožní provádět některé intervenční výkony, které jsme dosud provádět nemohli. Je to zjednodušeně řečeno takový přístroj dva v jednom,“ vysvětluje ředitel Nemocnice Na Františku Robert Zelenák.

„Nemocnice Na Františku už nové vybavení radiodiagnostického oddělení nutně potřebovala. Starý přístroj několik let přesluhoval. Jsme rádi, že jsme jako městská část mohli pacientům tento komfort zajistit,“ popisuje místostarosta Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD), do jehož kompetence patří i Nemocnice na Františku.


Saunia chystá speciální divadelní ceremoniály pod vedením saunových mistrů

8. dubna 2019 v 08:30

Tři pražské pobočky saunového světa Saunia chystají speciální divadelní ceremoniály na filmové motivy, které budou probíhat pod vedením těch nejlepších saunových mistrů z Česka a Slovenska, Ondřeje Sochůrky a Roberta Žídka.

Zdraví pod kontrolou v OC Galerie Harfa

2. dubna 2019 ve 12:29

Projekt, jehož cílem je zvýšení povědomí o zdraví a dostupnosti zdravotní péče pořádají studenti pod záštitou IFMSAcz – International Federation of Medical Students' Associations.

Další články
Nahoru