Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocnice Na Františku dostane dotaci 45 milionů na modernizaci přístrojů
Nemocnice na Františku. Foto: Karel Netolický

Nemocnice Na Františku dostane dotaci 45 milionů na modernizaci přístrojů

Rada Prahy na prvním dubnovém jednání v úterý schválila poskytnutí dotace Praze 1 pro její příspěvkovou organizaci Nemocnice Na Františku. Dotace ve výši téměř 45 milionů korun poslouží k modernizaci přístrojového vybavení v nemocnici. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.  

„Jsem rád, že se nám podařilo dojednat s ministerstvem pro místní rozvoj částku 45 milionů korun pro Nemocnici Na Františku z Operačního programu IROP. Nemocnice díky této investiční dotaci na modernizaci vybavení bude moci poskytovat kvalitnější péči,“ uvedl pražský radní pro oblast financí Zdeněk Kovářík (ODS).  

„Nemocnice Na Františku už víc než 600 let nepřetržitě pomáhá nemocným a je jednou z důležitých nemocnic v Praze. Nabízí tu péči od interní medicíny, chirurgie, ortopedie, rehabilitace, až po péči o dlouhodobě nemocné. Investice do modernizace přístrojového vybavení si zaslouží,“ řekla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

V nemocnici na Dvořákově nábřeží se loni na podzim otevřela nová zubní pohotovost. Hlavní město poskytlo dotaci ve výši 2,5 milionu korun na vybavení tohoto stomatologického pracoviště a dalších 870 000 korun na jeho provoz. Ten se dle Udženije osvědčil. Od zahájení provozu v říjnu do konce letošního února bylo v této ordinaci ošetřeno téměř 2000 dospělých i dětských pacientů.


Autor: Jan Puci

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru