Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům
Nemocnice Na Františku. Foto: VitVit / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům

Pražská Nemocnice Na Františku se stala oficiálním poskytovatelem zdravotních služeb pro příslušníky a zaměstnance Policie České republiky. Dohodu o spolupráci dnes podepsali policejní prezident Jan Švejdar a ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. 

Nemocnice se ve smlouvě zavázala zajistit pracovníkům policie zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění ve svých odborných ambulancích, na lůžkových odděleních a na urgentním příjmu.

„Spolupráce s Policií České republiky je pro nás příležitostí, jak nabídnout kapacity našeho zdravotnického zařízení skupině pacientů, pro které by mělo být zaměření námi poskytované péče zajímavé,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Předpokládá, že pracovníci policie budou mít zájem především o plánované chirurgické nebo ortopedické zákroky a rehabilitační služby. Nemocnice je zároveň připravena poskytnout i akutní péči s možností následné hospitalizace.

„Nemocnice Na Františku je pro celou Policii ČR váženým partnerem a zajištění zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění pracovníkům policie a policistům je pro nás jedním z dalších kroků, kterými se snažíme zkvalitňovat firemní kulturu v naší organizaci,“ uvedl po podpisu dohody policejní prezident Jan Švejdar.

Smlouva mezi policií a nemocnicí garantuje zdravotní péči všem příslušníkům a zaměstnancům policie z celé České republiky, nemá je však jakkoliv upřednostnit před ostatními pacienty z řad veřejnosti. Zdravotní služby budou poskytovány v rozsahu hrazeném zdravotními pojišťovnami, a to na všech nemocničních odděleních.

„Jsem moc rád, že naše Nemocnice Na Františku ukazuje, že je nedílnou součástí celopražské sítě zdravotnických zařízení a stále více zvyšuje úroveň poskytovaných služeb.
Poté, co během pandemie nemocnice předvedla, jak se výborně stará o pacienty ve svém covidovém oddělení, zajišťuje očkování v očkovacím centru a prostřednictvím mobilních očkovacích týmů klientům z celé Prahy, a především našim seniorům, je toto její další skvělý úspěch. Jsem na nemocniční personál Nemocnice Na Františku v čele s panem ředitelem Erhartem upřímně hrdý,“ zmínil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).


Autor: red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru