Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům
Nemocnice Na Františku. Foto: VitVit / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům

Pražská Nemocnice Na Františku se stala oficiálním poskytovatelem zdravotních služeb pro příslušníky a zaměstnance Policie České republiky. Dohodu o spolupráci dnes podepsali policejní prezident Jan Švejdar a ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. 

Nemocnice se ve smlouvě zavázala zajistit pracovníkům policie zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění ve svých odborných ambulancích, na lůžkových odděleních a na urgentním příjmu.

„Spolupráce s Policií České republiky je pro nás příležitostí, jak nabídnout kapacity našeho zdravotnického zařízení skupině pacientů, pro které by mělo být zaměření námi poskytované péče zajímavé,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Předpokládá, že pracovníci policie budou mít zájem především o plánované chirurgické nebo ortopedické zákroky a rehabilitační služby. Nemocnice je zároveň připravena poskytnout i akutní péči s možností následné hospitalizace.

„Nemocnice Na Františku je pro celou Policii ČR váženým partnerem a zajištění zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění pracovníkům policie a policistům je pro nás jedním z dalších kroků, kterými se snažíme zkvalitňovat firemní kulturu v naší organizaci,“ uvedl po podpisu dohody policejní prezident Jan Švejdar.

Smlouva mezi policií a nemocnicí garantuje zdravotní péči všem příslušníkům a zaměstnancům policie z celé České republiky, nemá je však jakkoliv upřednostnit před ostatními pacienty z řad veřejnosti. Zdravotní služby budou poskytovány v rozsahu hrazeném zdravotními pojišťovnami, a to na všech nemocničních odděleních.

„Jsem moc rád, že naše Nemocnice Na Františku ukazuje, že je nedílnou součástí celopražské sítě zdravotnických zařízení a stále více zvyšuje úroveň poskytovaných služeb.
Poté, co během pandemie nemocnice předvedla, jak se výborně stará o pacienty ve svém covidovém oddělení, zajišťuje očkování v očkovacím centru a prostřednictvím mobilních očkovacích týmů klientům z celé Prahy, a především našim seniorům, je toto její další skvělý úspěch. Jsem na nemocniční personál Nemocnice Na Františku v čele s panem ředitelem Erhartem upřímně hrdý,“ zmínil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).


Autor: red

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru