Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům
Nemocnice Na Františku. Foto: VitVit / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům

Pražská Nemocnice Na Františku se stala oficiálním poskytovatelem zdravotních služeb pro příslušníky a zaměstnance Policie České republiky. Dohodu o spolupráci dnes podepsali policejní prezident Jan Švejdar a ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. 

Nemocnice se ve smlouvě zavázala zajistit pracovníkům policie zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění ve svých odborných ambulancích, na lůžkových odděleních a na urgentním příjmu.

„Spolupráce s Policií České republiky je pro nás příležitostí, jak nabídnout kapacity našeho zdravotnického zařízení skupině pacientů, pro které by mělo být zaměření námi poskytované péče zajímavé,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Předpokládá, že pracovníci policie budou mít zájem především o plánované chirurgické nebo ortopedické zákroky a rehabilitační služby. Nemocnice je zároveň připravena poskytnout i akutní péči s možností následné hospitalizace.

„Nemocnice Na Františku je pro celou Policii ČR váženým partnerem a zajištění zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění pracovníkům policie a policistům je pro nás jedním z dalších kroků, kterými se snažíme zkvalitňovat firemní kulturu v naší organizaci,“ uvedl po podpisu dohody policejní prezident Jan Švejdar.

Smlouva mezi policií a nemocnicí garantuje zdravotní péči všem příslušníkům a zaměstnancům policie z celé České republiky, nemá je však jakkoliv upřednostnit před ostatními pacienty z řad veřejnosti. Zdravotní služby budou poskytovány v rozsahu hrazeném zdravotními pojišťovnami, a to na všech nemocničních odděleních.

„Jsem moc rád, že naše Nemocnice Na Františku ukazuje, že je nedílnou součástí celopražské sítě zdravotnických zařízení a stále více zvyšuje úroveň poskytovaných služeb.
Poté, co během pandemie nemocnice předvedla, jak se výborně stará o pacienty ve svém covidovém oddělení, zajišťuje očkování v očkovacím centru a prostřednictvím mobilních očkovacích týmů klientům z celé Prahy, a především našim seniorům, je toto její další skvělý úspěch. Jsem na nemocniční personál Nemocnice Na Františku v čele s panem ředitelem Erhartem upřímně hrdý,“ zmínil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).


Autor: red

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru