Dnes Neděle - skorojasno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům
Nemocnice Na Františku. Foto: VitVit / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Nemocnice Na Františku bude poskytovat zdravotní péči policistům

Pražská Nemocnice Na Františku se stala oficiálním poskytovatelem zdravotních služeb pro příslušníky a zaměstnance Policie České republiky. Dohodu o spolupráci dnes podepsali policejní prezident Jan Švejdar a ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart. Informovala o tom mluvčí nemocnice Lucie Krausová. 

Nemocnice se ve smlouvě zavázala zajistit pracovníkům policie zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění ve svých odborných ambulancích, na lůžkových odděleních a na urgentním příjmu.

„Spolupráce s Policií České republiky je pro nás příležitostí, jak nabídnout kapacity našeho zdravotnického zařízení skupině pacientů, pro které by mělo být zaměření námi poskytované péče zajímavé,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Předpokládá, že pracovníci policie budou mít zájem především o plánované chirurgické nebo ortopedické zákroky a rehabilitační služby. Nemocnice je zároveň připravena poskytnout i akutní péči s možností následné hospitalizace.

„Nemocnice Na Františku je pro celou Policii ČR váženým partnerem a zajištění zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění pracovníkům policie a policistům je pro nás jedním z dalších kroků, kterými se snažíme zkvalitňovat firemní kulturu v naší organizaci,“ uvedl po podpisu dohody policejní prezident Jan Švejdar.

Smlouva mezi policií a nemocnicí garantuje zdravotní péči všem příslušníkům a zaměstnancům policie z celé České republiky, nemá je však jakkoliv upřednostnit před ostatními pacienty z řad veřejnosti. Zdravotní služby budou poskytovány v rozsahu hrazeném zdravotními pojišťovnami, a to na všech nemocničních odděleních.

„Jsem moc rád, že naše Nemocnice Na Františku ukazuje, že je nedílnou součástí celopražské sítě zdravotnických zařízení a stále více zvyšuje úroveň poskytovaných služeb.
Poté, co během pandemie nemocnice předvedla, jak se výborně stará o pacienty ve svém covidovém oddělení, zajišťuje očkování v očkovacím centru a prostřednictvím mobilních očkovacích týmů klientům z celé Prahy, a především našim seniorům, je toto její další skvělý úspěch. Jsem na nemocniční personál Nemocnice Na Františku v čele s panem ředitelem Erhartem upřímně hrdý,“ zmínil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).


Autor: red

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru