dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Nemocnice dostanou dotaci 1,6 milionu korun na přístroje
Dotaci obdrží i Thomayerova nemocnice v Krči. Foto: archiv

Nemocnice dostanou dotaci 1,6 milionu korun na přístroje

Pražští radní dnes rozhodli o poskytnutí účelové investiční dotace pražským nemocnicím. Prostředky jsou určeny na nákup zařízení používaných lékařskou pohotovostní službou.  

„I nadále posilujeme  financování Lékařské pohotovostní služby v Praze. Podařilo se nám schválit další finanční prostředky v celkové výši 1 607 478 korun na nákup přístrojového vybavení a modernizaci,“ řekl radní Radek Lacko.

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze z poskytnuté účelové investiční dotace nemocnice zakoupí přístroj pro záznam a přenos EKG ve výši 150 000 korun, který je zásadní při diagnostice a ošetření pacienta se závažným poškozením srdce nebo podezřením na něj.

Fakultní nemocnici v Motole z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí ultrazvukový přenosný přístroj, dvě sondy ve výši 515 000 korun, EKG ve výši 55 000 korun a infuzní pumpy v celkové výši 205 000 korun. Dovybavení uvedenými přístroji pomůže zajistit rychlejší diagnostiku a zároveň zrychlí, ale i zkvalitní, péči poskytnutou v rámci LPS.

Nemocnice Na Bulovce z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí streptest pro rychlou diagnostiku streptokokové infekce ve výši 45 980 korun, ultrazvukový přístroj sloužící pro rychlou akutní diagnostiku ve výši 269 000 korun a alkoholtester ve výši 51 498 korun. Jmenované technické vybavení zvýší kvalitu zdravotní péče poskytovanou v rámci lékařské pohotovostní služby v oboru všeobecného praktického lékařství i v oboru praktického lékařství pro děti a dorost.

Thomayerova nemocnice z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí diagnostický přístroj QuickRead Go ve výši 47 000 korun, Urisyst analyzátor moči ve výši 50 000 korun, EKG ve výši 120 000 korun a žaluzie do ambulancí LPS ve výši 99 000 korun. Toto přístrojové a technické vybavení LPS bude sloužit k rychlejší a přesnější diagnostice u pacientů a zefektivní následnou cílenou léčbu.


Touto ztrátou jsou v Česku ohroženy tisíce lidí, a to i kvůli nemocem, které přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit

13. října 2018 ve 22:34

Ztrátou zraku jsou v České republice ohroženy tisíce lidí, a to kvůli nemocem, které i přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit. Oproti minulosti je velkým problémem, že velká část lidí se slepotou ztrácí i přístup k počítači, na který byli celý život zvyklí. Přestože řada pacientů o tom, že...

V Česku je postiženo touto nemocí až 300 000 lidí. Řada jich trpí zbytečně v důsledku nesprávné nebo opožděné diagnózy

11. října 2018 v 18:56

Lupénka je chronické, zánětlivé onemocnění kůže, kterým je ve světě postiženo nejméně 100 milionů lidí. V České republice je to 200 až 300 tisíc osob. Není to ale jen nemoc kůže, s lupénkou souvisí i jiné závažné nemoci, k nimž patří zánětlivé onemocnění kloubů (psoriatická artritida),...

Další články
Nahoru