Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Neměli na silnici co dělat

Hlídky strážníků ve dvanácté městské části řešily dva muže pod vlivem drog a opilou ženu, kteří usedli do auta.  Všichni tři na sebe upozornili nestandardním způsobem jízdy – kličkovali, nezvládli udržet přímý směr, nesmyslně zrychlovali a zpomalovali.

Dvaatřicetiletý řidič, kterého strážníci zastihli při parkování v ulici Čs. exilu, si všechny doklady prý zapomněl u kamarádky. Při komunikaci byl zrychlený, zmatený, často odbíhal od tématu. Připustil, že je uživatelem pervitinu a marihuany. Jeho slova následně potvrdil i test na drogy. Test na alkohol byl negativní.

Sedmatřicetiletého řidiče zastavila hlídka strážníků v Meteorologické ulici. Cizinec byl značně nervózní, přešlapoval z místa na místo, špatně artikuloval a tvrdil, že si nejisté jízdy není vědom. Na dotaz, zda nepožil nějakou omamnou či psychotropní látku řekl, že byl před třemi dny v jednom z pražských klubů, ale užití drog si není vědom. Test na drogy však jejich užití potvrdil, test na alkohol byl negativní.

Po zastavení osobního auta modré barvy v ulici Generála Šišky hlídka ihned ucítila alkohol. Čtyřiadvacetiletá žena však tvrdila, že před jízdou nic nepila. Výsledek testu přes 2 promile okomentovala slovy: „To je docela dost.“
Autor: Cen

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru