Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ze sociálních sítí

Němcová: Skandální rozhodnutí tohoto týdne aneb Drama s dobrým koncem pro oba. Dohodli se, podělili se

Pranice mezi Babišem a Hamáčkem. Komu dohodit v nouzovém stavu – tedy bez výběrového řízení – zakázku na nákup testů za desítky až stovky miliónů korun. Hamáčkova favorita odmítal Babiš a obráceně. Obě firmy jsou podezřelé.

„Hamáčkova” bez dohledatelné historie, základní kapitál společnosti je tisíc korun, předmětem podnikání je pronájem nemovitostí. Premiér zuřil, požadoval zrušení tendru. Prosazoval jinou firmu, k té měly výhradu tajné služby. Drama s dobrým koncem pro oba: dohodli se, podělili se. Obě firmy kšeft dostaly. Jen děti, kterým byly testy určeny, se do škol nevracejí. 

Vláda uvolňuje čtvrt miliardy na vývoj české vakcíny. Loni vyhodila na tento projekt desítky milionů, po zdrcující kritice z toho vycouvala. Najednou to vytahuje znovu. Odborníci – vakcinologové jsou v šoku, označují toto rozhodnutí za skandální. Navržená technologie výroby má jít zastaralou cestou asijských vakcín, není garantována žádoucí účinnost. 

Babiš s prezidentem obchází ministra zdravotnictví a hodlají nakoupit ruskou vakcínu Sputnik V. Rusko dosud nepožádalo o její certifikaci. Vakcína je tak bezpečná, že se jí Putin nenechal očkovat. V této jedné jediné věci jsem na jeho straně a zachovám se stejně. Slovenský ministr zahraničí ji nazývá nástrojem hybridní války. I s ním souhlasím. Žádám důrazně, aby prezident a premiér nevystavovali naše občany riziku neprověřené vakcíny a nevyvíjeli nátlak na Ústav pro kontrolu léčiv. 

Ministryně Maláčová navrhla zákon o nemocenské pro lidi v karanténě. Senát ho opravil, ale zatvrzelá ministryně na svém zmetku trvala. Sněmovnou to neprošlo. Předložila nový, ještě nesmyslnější návrh. Ani ten neprošel. Sněmovna prosadila rozumnější verzi. Kdo by chtěl pochopit paní ministryni, ať si nepouští záznam Událostí, komentářů na ČT ze dne 2. 3. 2021. Bude v ještě hlubší depresi než dosud. Pasáž o trestání těch, kteří odjeli na dovolenou, je obzvlášť vydařená. 

O podnikových jídelnách nemá cenu psát. Ráno byly zakázané, odpoledne povolené a za chvíli to bude zase jinak. Totéž o respektování katastrů obcí a měst k vycházkám. 

Senát již dvakrát vyzval vládu, aby se jejích tiskových konferencí mohli účastnit všichni novináři, i ti z Fóra 24, jimž je akreditace odmítána. Úřad vlády Senátu neodpovídá. 

Rozložená vláda rozkládá stát. Ničí naše životy a perspektivu mladých. Největší odpovědnost nyní nesou členové vlády, kteří jsou každodenními svědky premiérovy nekompetence, zmatenosti a bezradnosti. Nezasáhnou, nerezignují, stále ho kryjí. Podílejí se tak na lžích, neprůhledných kšeftech a chaotických opatřeních stejnou měrou jako jejich šéf. Výsledkem a jejich společnou odpovědností je prvenství České republiky v nejtragičtějších statistikách pandemie na světě.        

Komentář senátorky Miroslavy Němcové na jejím facebookovém profilu


Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Poslanec Havránek natočil vánoční video ke stavebnímu řízení

31. prosince 2021 ve 14:10

Středočeský poslanec Jiří Havránek (ODS) je ve Sněmovně členem rozpočtového výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Na konci uplynulého roku natočil vánoční video, kterým chce upozornit na přílišnou délku stavebního řízení v České republice....

Prokop: Praha chtěla zatočit s hazardem, bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

26. prosince 2021 ve 20:52

Na prosincovém jednání pražského zastupitelstva se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09 + STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává i rok a...

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Další články
Nahoru