dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu
Miroslava Němcová chodí 17. listopadu na Národní třídu pravidelně s rodinou. Vpravo stojí její manžel Vladimír. Foto: Jan Puci

Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu

Na Národní třídu dnes dorazila i poslankyně Miroslava Němcová z ODS, která k památníku chodí pravidelně. Navíc donesla, stejně jako tisíce dalších lidí, červenou kartu pro prezidenta Miloše Zemana.

Proč jste dnes přišla na Národní třídu?
17. listopadu sem chodím pravidelně. Tento den slavím dvoje narozeniny. Narodila jsem se poprvé 17. listopadu 1952 a podruhé 17. listopadu 1989, kdy začal boj za svobodu.

Dnes jste si donesla i červenou kartu na protest proti působení Miloše Zemana v roli prezidenta. Co byste mu vy osobně chtěla vzkázat?
Hlava státu se z titulu své funkce musí chovat tak, aby měla v očích občanů respekt. A to Miloš Zeman nedělá. Občany a celou Českou republiku svým vystupováním ponižuje.

Nelitujete, že předchozí politická reprezentace, kdy byla ODS ve vládě a vy místopředsedkyní Poslanecké sněmovny, rozhodla o přímé volbě?
Už se to stalo, žádná lítost tomu nepomůže. Nikdo nemohl čekat, že se v přímé volbě nepodaří zvolit slušného člověka. Že se to v České republice nepovedlo, není samo o sobě vina přímé volby. Je to chyba těch, kteří si vybrali reprezentanta, jakým je Miloš Zeman.

Proč myslíte, že v posledních týdnech přichází s kroky a výroky, které vyvolávají tak kritické reakce?
Nevím, zda to dělá z nějakého úmyslu odvést pozornost od svých zahraničních aktivit, které staví Českou republiku mimo civilizovaný svět, nebo jestli je to rozpad osobnosti, když si všichni vrabci štěbetají o jeho alkoholismu, nebo jestli je to ztráta kontroly. Nebo zda jde opojení moci, kdy si myslí, že si může dovolit úplně všechno. Možná to je kombinace všech těchto faktorů. Myslím, že pan Zeman nad sebou ztrácí kontrolu, což je pro nás všechny špatně.

Aktuálně zpochybnil brutalitu zákroku proti studentům na Národní třídě, což nejen u účastníků tehdejšího průvodu vyvolalo pobouření…
Pan prezident už asi neví, co říká. Je tu spousta lidí, kteří mají po zákroku dodnes trvalé následky. Určitě to nebyla žádná selanka, jak pan Zeman nyní prohlašuje.

Co byste při příležitosti 17. listopadu občanům České republiky vzkázala?
Aby byli odvážní a vzpamatovali se. Svoboda je možná pro někoho abstraktní pojem, ale bez ní se nedá dýchat, ani se bez ní nedá normálně fungovat v soukromém, ani v pracovním životě. Nedá se bez ní nic se životem dělat.


Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Ondráček končí ve funkci předsedy komise pro kontrolu činnosti GIBS

6. března 2018 v 16:21

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Potvrdil to ve svém projevu v Poslanecké sněmovně. Rezignací předešel hlasování o návrhu ODS, aby Sněmovna zařadila na nynější schůzi bod o jeho odvolání. Lidovci...

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 14 000 lidí, polovina v Praze

6. března 2018 ve 12:12

Asi 14 000 lidí podepsalo při pondělních protestech petici proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Diskuze: Marek Hilšer ve Skautském institutu na Staromáku

4. března 2018 v 08:47

Přijďte ve středu 7. března na debatu s prezidentským kandidátem, o kterém se mluví jako o jednom z vítězů voleb. I když nevyhrál.

Piráti zvolili za svého pražského lídra Zdeňka Hřiba

1. března 2018 v 19:04

Vítězem vnitrostranického hlasování pirátů o post lídra pirátské kandidátky pro Magistrát hlavního města Prahy se stal MUDr. Zdeněk Hřib. Ve druhém kole hlasování získal 54 % hlasů a porazil protikandidáta Daniela Mazura.

Renáta Adámková je novou radní

28. února 2018 v 07:08

Zastupitelstvo MČ Praha 12 na svém zasedání 26. února zvolilo novou radní. Stala se jí Renáta Adámková z Hnutí ANO 2011, která na tomto postu nahradí radního Roberta Králíčka, od podzimu 2017 poslance PSP za Hnutí ANO 2011.

Další články
Nahoru