dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu
Miroslava Němcová chodí 17. listopadu na Národní třídu pravidelně s rodinou. Vpravo stojí její manžel Vladimír. Foto: Jan Puci

Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu

Na Národní třídu dnes dorazila i poslankyně Miroslava Němcová z ODS, která k památníku chodí pravidelně. Navíc donesla, stejně jako tisíce dalších lidí, červenou kartu pro prezidenta Miloše Zemana.

Proč jste dnes přišla na Národní třídu?
17. listopadu sem chodím pravidelně. Tento den slavím dvoje narozeniny. Narodila jsem se poprvé 17. listopadu 1952 a podruhé 17. listopadu 1989, kdy začal boj za svobodu.

Dnes jste si donesla i červenou kartu na protest proti působení Miloše Zemana v roli prezidenta. Co byste mu vy osobně chtěla vzkázat?
Hlava státu se z titulu své funkce musí chovat tak, aby měla v očích občanů respekt. A to Miloš Zeman nedělá. Občany a celou Českou republiku svým vystupováním ponižuje.

Nelitujete, že předchozí politická reprezentace, kdy byla ODS ve vládě a vy místopředsedkyní Poslanecké sněmovny, rozhodla o přímé volbě?
Už se to stalo, žádná lítost tomu nepomůže. Nikdo nemohl čekat, že se v přímé volbě nepodaří zvolit slušného člověka. Že se to v České republice nepovedlo, není samo o sobě vina přímé volby. Je to chyba těch, kteří si vybrali reprezentanta, jakým je Miloš Zeman.

Proč myslíte, že v posledních týdnech přichází s kroky a výroky, které vyvolávají tak kritické reakce?
Nevím, zda to dělá z nějakého úmyslu odvést pozornost od svých zahraničních aktivit, které staví Českou republiku mimo civilizovaný svět, nebo jestli je to rozpad osobnosti, když si všichni vrabci štěbetají o jeho alkoholismu, nebo jestli je to ztráta kontroly. Nebo zda jde opojení moci, kdy si myslí, že si může dovolit úplně všechno. Možná to je kombinace všech těchto faktorů. Myslím, že pan Zeman nad sebou ztrácí kontrolu, což je pro nás všechny špatně.

Aktuálně zpochybnil brutalitu zákroku proti studentům na Národní třídě, což nejen u účastníků tehdejšího průvodu vyvolalo pobouření…
Pan prezident už asi neví, co říká. Je tu spousta lidí, kteří mají po zákroku dodnes trvalé následky. Určitě to nebyla žádná selanka, jak pan Zeman nyní prohlašuje.

Co byste při příležitosti 17. listopadu občanům České republiky vzkázala?
Aby byli odvážní a vzpamatovali se. Svoboda je možná pro někoho abstraktní pojem, ale bez ní se nedá dýchat, ani se bez ní nedá normálně fungovat v soukromém, ani v pracovním životě. Nedá se bez ní nic se životem dělat.


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

Včera v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

Včera v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

Včera v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru