Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Komentáře

Němcová bez servítek: Je to pokrytecká olympiáda zejména vůči Husákovým dětem

Čelíme největšímu propadu příjmů v polistopadové historii. Státní pokladna je prázdná, hospodářské oživení nepřijde hned. Desítky tisíc firem se potýkají s vážnými existenčními problémy nebo krachují. V této mimořádné situaci vláda pořádá olympiádu v rozdávání.

Senioři si jistě vyšší penze zaslouží. Musíme ale brát ohledy i na generace, které budou obrovské dluhy splácet. Vláda ohledy brát nechce, jde jí o politický profit v krajských volbách. Ozývá se ale řada seniorů, že nestojí o okaté pokusy vlády nakoupit si jejich hlasy před volbami „rouškovným“, či dalším zvyšováním penzí bez ohledu na ekonomickou realitu.

Na rozdíl od ní si uvědomují, že zdroje nejsou a že z prázdné pokladny se vyšší důchody nezaplatí.

Rozdávat peníze na dluh umí každý, to není žádné umění. Pokud to vláda myslí s péčí o starou generaci vážně, proč nevěnovala větší úsilí ochraně domovů pro seniory, kterou na jaře v nejtěžší době totálně zanedbala?

Nezajistila včas jejich klientům ani sociálním pracovníkům ochranné pomůcky a ohrozila tím jejich zdraví. Přitom by to stálo sotva pár procent z částky, pomocí které teď plánuje seniory přilákat k podzimním volbám.

Je to pokrytecké a velmi nezodpovědné, zejména vůči dnešní nejsilnější generaci, které se nehezky říká „Husákovy děti". Na tu se vláda doslova vykašlala, protože odpískala takové změny penzijního systému, které by udržely důstojnou výplatu penzí i do budoucna. Žádnou představu o udržitelném penzijním systému vláda nemá. Ve stylu „po nás potopa" ale vymýšlí „rouškovné", které tvrdě zaplatí děti a vnoučata jeho příjemců.

Autorkou komentáře je poslankyně ODS Miroslava Němcová, zveřejnila ho na svém facebookovém profilu


Další články
Nahoru