Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Komentáře

Němcová: Babiš se vedle něj tetelil, ale toto jsou důkazy o jeho skutečných záměrech

Michael Richard Pompeo, ministr zahraničních věcí USA, navštívil Českou republiku. Podtrhl otázky suverenity, lidských práv, bezpečnosti i ekonomické prosperity. Premiér Babiš se tetelil v jeho společnosti, ale ministr Pompeo je zkušený muž. Jako nedávný šéf CIA má perfekní informace, jako šéf diplomacie umí „přečíst" co je v pozadí vyjádření partnerů, s nimiž vede jednání. Několik mých poznámek.

1) Rusko
Pompeo a Babiš: „Oba jsme se shodli na tom, že se Rusko snaží zničit naše demokracie a rozbít naši západní alianci." Pokud toto konstatuje předseda vlády a nekoná, jde o velezradu. Před rozšiřováním ruského vlivu v ČR opakovaně varuje BIS. Ať jde o počty ruských " pracovníků" na ambasádě v Praze nebo o nebezpečí kyberútoků směřovaných proti naší suverenitě a demokracii. Svolává premiér kvůli těmto hrozbám pravidelné zasedání Bezpečnostní rady státu? Informuje o nich Parlament? Ladí v tomto směru naši zahraniční politiku s prezidentem?

2) Čína
Pompeo: „Ještě větší hrozba (než Rusko) je ze strany čínské komunistické strany, snaží se změnit vývoj ve světě." Pompeo varuje před firmou Huawei. USA a dalši země ji považují za nástroj čínské rozvědky. Národní ústav pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR před touto společností varoval již v roce 2018. Babiš se na Pompea usmívá, kývá na souhlas, ale dělá pravý opak. Nevzpomínám si na žádnou tiskovou konferenci premiéra věnovanou této
hrozbě.

Mohl by na ní objasnit co bude s firmou Huawei u nás nebo vysvětlit projekt Nové hedvábné stezky. Mnozí znalci v ní vidí rozprostírání špionážní vlivové sítě, sloužící výhradně geopolitickým zájmům Číny. U nás už si kontakty vybudovala. Mohl by popsat oběd na Hradě s Jaroslavem Kuberou a vysvětlit, proč mu tolik vadí cesta nynějšího předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchajwan.

3) O amerických vojácích
Andrej Babiš: „Nevidím důvod, proč bychom tu měli mít americké vojáky. Česká strana na tom určitě nemá zájem." Opravdu? Nikdy? Ani když se naplní hrozby z ruské a čínské strany, na nichž se Babiš s Pompeem shodli? V roce 1945 osvobodila Pattonova armáda západ naší země.

Andrej Babiš byl od mládí členem KSČ, která americké osvoboditele vyhnala z našich učebnic a nebyla schopna padlým americkým klukům nikdy ani poděkovat. Zato s obrovským úsilím pomáhali sovětským osvoboditelům, posléze okupantům, zničit svobodu a demokracii v naši zemi. Udělali z nás gubernii zcela podřízenou Moskvě. Trvalo to dvě generace, a ještě stále z toho východního otroctví nejsme bezpečně venku.

4) NATO a byznys
Premiér řekl, že jsme sice spojenci v NATO, ale jemu jde hlavně o byznys. Co si o tom myslí v KSČM, která drží Babiše u moci ? V letech 1948–1952 prosadil tehdejší ministr zahraničí USA G. C. Marshall plán na obnovu Evropy zničené válkou. V dnešní hodnotě šlo o zhruba 200 miliard dolarů. Stalinův ministr Molotov prohlásil všechny státy spolupracující s USA za nepřátele. A tak naši komunisté americký plán obnovy omítli a věnovali veškeré síly k prosazení sovětského plánu na naše všestranné zpustošení.
Molotov je ten, kdo na začátku 2. světové války podepsal pakt s Ribbentropem. Sověti se tak stali spojenci Němců. Stalin byl spojenec Hitlera.

Autorem komentáře je poslankyně ODS Miroslava Němcová, zveřejnila ho 13. srpna 2020 na svém facebookovém profilu

Články uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce


Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru