dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská kultura

Nemáte co číst? Vyšel nový Kepler, Vondruška, Bjørk a mnoho dalších

Zatímco pro některé začal školní rok, rytíř Jiří Adam z Dobronína a detektiv Holger Munch mají na krku další honbu na zločince.

Pro ty první máme dobrou zprávu – vedle široké nabídky učebnic naleznete i sešity a obaly na knihy. Těm druhým přejeme dobrý lov, všem dobré čtení.

Vlastimil Vondruška: Jáchymovští Démoni

Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou.

Samuel Bjørk: Sova

Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjørkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí.

Sandra Brown: Skryté Zlo

Emory Charbonneauová, dětská lékařka a maratonská běžkyně, zmizí na horské stezce v Severní Karolíně. Vydala se tam na trénink, ale také si chtěla uspořádat myšlenky a uvážit, zda má smysl udržovat manželství, které se rozpadá. Než policie začne po pohřešované pátrat, stopa dávno vychladla a horskou divočinu sevřela mlha a sněžení.

Takaši Hiraide: Kočičí Host

Manželé po třicítce bydlí v domku v klidné části Tokia, on je redaktor, ona korektorka, pracují z domu a prožívají klidný život. Jednoho dne si chlapec od sousedů osvojí toulavé koťátko. Kočka dostane jméno Čibi, což znamená „maličká“, a brzy začne objevovat sousední zahrady. Tak se stane, že jednou zabloudí i na zahrádku manželského páru.

Umím psát – Pro leváky i praváky: Analyticko-syntetická metoda (1.+2. díl) – Písanka pro 1. ročník základní školy

Sety pro školáky

ss-nahled

ss-1-nahled


Další články
Nahoru