Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nelegální sklad v asijské tržnici ukrýval 300 kilogramů potravin neznámého původu
Potraviny byly znehodnoceny barvou. Foto: Státní veterinární správa

Nelegální sklad v asijské tržnici ukrýval 300 kilogramů potravin neznámého původu

Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) koncem minulého týdne při společné kontrole s Policií ČR v pražském areálu asijské tržnice SAPA odhalili nelegální sklad potravin. V něm se nacházelo téměř 300 kilogramů živočišných produktů neznámého původu skladovaných nevhodným způsobem. Informoval o tom zástupce tiskového mluvčího SVS Petr Vorlíček.

„Jednalo se o mražené produkty rybolovu, masné výrobky, kachní vejce se zárodkem, mražená vepřová střeva a mražené vepřové maso. Živočišné produkty nebyly nijak označeny, nebyly v originálních obalech výrobce a provozovatel nepředložil doklady o jejich původu,“ popsal Vorlíček.

Část skladovaného zboží jevila podle veterinářů známky smyslových změn, jako je vymražení povrchu a zápach, což svědčilo o nevhodném způsobu skladování a zamražení.

„Provozovatel skladu rovněž neprováděl monitoring měření teplot při mrazírenském skladování,“ zástupce.

Veterinární inspektoři kvůli uvedeným porušením legislativy všechny potraviny znehodnotili barvou a nařídili jejich odstranění v asanačním podniku. Provozovateli skladu zakázali skladování a uvádění živočišných produktů na trh. „Za porušení zákona o potravinách a veterinárního zákona může být v tomto případě uložena sankce ve výši až 50 milionů korun,“ dodal.

 


Autor: puc

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru