dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Některým Pražanům se nechce platit za odvod dešťové vody, podvodníky prozradí kouř
Foto: PVK

Některým Pražanům se nechce platit za odvod dešťové vody, podvodníky prozradí kouř

V loňském roce prohlédli 134 kilometrů kanalizace pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Stokovou síť kontrolují téměř každý den. „Při prohlídkách jsme loni zjistili 19 havárií na stokové síti, zároveň jsme vypracovali 76 návrhů na odstranění závad, které jsme zařadili do plánu oprav a investic,“ sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že firma zároveň zrevidovala 1780 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

stoka-kanalizace V rámci průzkumu stokové sítě se PVK zaměřily na kontrolu stok ohrožených vysokými rychlostmi odváděných vod. Průzkum se prováděl také v souvislosti s opravami tramvajových tratí, povrchů komunikací a kvůli napojení splaškových vod do srážkové kanalizace.

V okrajových částech metropole pomocí takzvané kouřové metody PVK zrevidovaly přes 20 kilometrů stokové sítě. Kouřová metoda je založena na stopování zdravotně nezávadné umělé mlhy vháněné do oddílné splaškové kanalizace. Pokud je do přípojky na splaškové kanalizaci nesprávně napojeno i srážkové odvodnění z nemovitosti, objeví se mlha v okapech či dvorních vpustích.

Tímto způsobem lze provést kontrolu správnosti napojení dešťových vod bez účasti majitele nemovitosti, aniž by docházelo k poškození či zásahu do jeho majetku. „Odhalením neoprávněného napojení srážkových vod na splaškovou kanalizaci se snižuje zatížení čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod,“ vysvětlil Mrázek.

PVK v minulém nalezly třináct případů nesprávně napojených splaškových přípojek do srážkové kanalizace. Čištění odpadních vod zajišťuje Ústřední čistírna odpadních vod v Bubenči a 20 pobočných čistíren.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru