dnes
Sobota - prehanky-dest
24°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
26°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Některým Pražanům se nechce platit za odvod dešťové vody, podvodníky prozradí kouř
Foto: PVK

Některým Pražanům se nechce platit za odvod dešťové vody, podvodníky prozradí kouř

V loňském roce prohlédli 134 kilometrů kanalizace pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Stokovou síť kontrolují téměř každý den. „Při prohlídkách jsme loni zjistili 19 havárií na stokové síti, zároveň jsme vypracovali 76 návrhů na odstranění závad, které jsme zařadili do plánu oprav a investic,“ sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že firma zároveň zrevidovala 1780 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

stoka-kanalizace V rámci průzkumu stokové sítě se PVK zaměřily na kontrolu stok ohrožených vysokými rychlostmi odváděných vod. Průzkum se prováděl také v souvislosti s opravami tramvajových tratí, povrchů komunikací a kvůli napojení splaškových vod do srážkové kanalizace.

V okrajových částech metropole pomocí takzvané kouřové metody PVK zrevidovaly přes 20 kilometrů stokové sítě. Kouřová metoda je založena na stopování zdravotně nezávadné umělé mlhy vháněné do oddílné splaškové kanalizace. Pokud je do přípojky na splaškové kanalizaci nesprávně napojeno i srážkové odvodnění z nemovitosti, objeví se mlha v okapech či dvorních vpustích.

Tímto způsobem lze provést kontrolu správnosti napojení dešťových vod bez účasti majitele nemovitosti, aniž by docházelo k poškození či zásahu do jeho majetku. „Odhalením neoprávněného napojení srážkových vod na splaškovou kanalizaci se snižuje zatížení čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod,“ vysvětlil Mrázek.

PVK v minulém nalezly třináct případů nesprávně napojených splaškových přípojek do srážkové kanalizace. Čištění odpadních vod zajišťuje Ústřední čistírna odpadních vod v Bubenči a 20 pobočných čistíren.


V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

Dnes v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Další články
Nahoru