Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pivko, frťan, joint, lajna. Alkohol a drogy nejsou pro některé řidiče a cyklisty v Praze tabu
Kontrola se zaměřila i na cyklisty. Ilustrační foto: sxc.hu

Pivko, frťan, joint, lajna. Alkohol a drogy nejsou pro některé řidiče a cyklisty v Praze tabu

První srpový den proběhla na desítkách stanovišť u hlavních i méně frekventovaných komunikací v Praze dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu řidičů. Policisté vyrazili i na kontrolu na cyklostezkách.

Od šestnácti hodin do půlnoci zkontrolovali celkem 870 osob a 750 aut. Podařilo se jim zadržet pět pachatelů trestných činů. Přistihli osm řidičů pod vlivem alkoholu a 4 řidiče pod vlivem drog.

„Dokonce se podařilo nalézt dvě celostátně hledané osoby.“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Při kontrolách policisté odhalili celkem 180 přestupků, za které přestupcům uložili 167 pokut v celkové hodnotě přesahující 60 000 korun. Třináct přestupků policisté oznámili k dalšímu projednání do správního řízení.

U dvou cyklistů naměřili skoro promili

V rámci bezpečností akce se také několik desítek policistů zaměřilo na kontroly cyklostezek a jejich uživatelů. Celkem zkontrolovali 81 cyklistů, odhalili 21 přestupků a zadrželi jednu osobu v celostátním pátrání.

U všech kontrolovaných byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu a při tom odhalili dva cyklisty, kterým naměřili bezmála jednu promili alkoholu.

„Součástí prohlídky a zjišťování technického stavu byla i kontrola identifikačního čísla a to z důvodu pátrání po odcizených kolech,“ sdělila Eva Kropáčová.


V noci hořelo v Praze 10

Včera v 11:23

Dnes od 1:50 hodin zasahovalo několik jednotek pražských profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru dřevěné budovy zahradního centra.

Za pomoc dostala úder pěstí

Včera v 07:12

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela ve středu odpoledne obnažená žena, která odmítala vstát a své okolí častovala vulgárními výrazy. Na dotaz přivolané hlídky, jestli je v pořádku, odpověděla, že se jí udělalo z horka špatně a proto tady odpočívá.

Dáma za volantem s dvěma promile

11. června 2021 v 10:08

Auto kličkující po silnici za doprovodu zvuku poškozeného kola – takový pohled se naskytl noční hlídce městské policie v úterý po 2. hodině ranní u křižovatky ulic Kamýcká x Suchdolská v Praze 6.

Za volantem s 2,3 promile

9. června 2021 ve 20:36

Opletalovou ulicí se včera pře půlnocí potácel zjevně opilý muž, který neváhal nasednout do auta a rozjet se. Operátor kamerového systému na něho upozornil kolegy v terénu.  

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

9. června 2021 v 10:08

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

Nehoda malého cyklisty v Běchovicích

9. června 2021 v 09:21

Strážníci pomáhali u nehody osobního vozidla a 11letého cyklisty, který v pondělí na křižovatce ulic Polesná x Čentická nedal přednost zprava.

Já jsem paragán a já vám ukážu

3. června 2021 v 09:32

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

Kopání do popelnic se mu nevyplatilo

3. června 2021 v 08:25

Kvůli vypuštěné pneumatice vzteky kopal do popelnic. Strážníci si v nákladním prostoru jeho auta všimli velkého množství registračních značek.

Kamery pomohly najít sprejera

3. června 2021 v 07:50

Na strážníky se v neděli večer na nástupišti stanice metra Želivského obrátila dozorčí, která si všimla muže se sprejem v ruce. Před příchodem hlídky ale muž nastoupil do vlakové soupravy a odjel do centra.

Maršál dopadl dealera heroinu

2. června 2021 v 10:05

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na drogovou problematiku zadrželi v rámci policejní akce „Maršál“ muže, který prodával heroin. K prodeji docházelo převážně v místě jeho bydliště v Praze 9, přesto že měl soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy...

Strážníci z Prahy 9 přistihli dvojici při krádeži kol osobního auta

28. května 2021 ve 22:05

Nezvykle odstavené auto před garážemi, pohyb za dalším a prchající dvojice upoutaly včera časně ráno pozornost strážníků v Martinické ulici. Pohled na opuštěné vozidlo prozradil důvod útěku – stálo na dřevěných kvádrech. Jedno kolo bylo opřené opodál, tři ležela v kufru vozu zaparkovaného...

Další články
Nahoru