Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď
Zima v holešovické tržnici. Foto: Facebook PT

Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď

Nájemci ve dvou halách v Pražské tržnici v Holešovicích dostanou výpověď z nájmu. Týká se to celkem sedmnácti nájemců. Většina dostane následně nové smlouvy.

Důvodem je stěhování obchodů i problémy s některými nájemci. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně rekonstruuje.

Výpovědi z nájmu se týkají hal číslo 13 a 22. „K výpovědi smluv nájemcům v hale 13 dochází z důvodu plánovaného přesunu prodeje v rámci areálu Pražské tržnice. Následně dojde k přípravě a uzavření nových smluv na nové místo," píše se v dokumentu.

K výpovědím v hale 22 Praha přistoupila kvůli problémům s některými nájemci, z nichž část již dostala v minulosti výstrahu, že porušují podmínky prodeje.

Hlavní město investuje do opravy Pražské tržnice v Holešovicích v příštích 15 letech dvě až tři miliardy korun. Areál bude plnit funkci kulturní, obchodní nebo gastronomickou.

Budou zde i kanceláře, supermarket a vznikne vyhlídková věž. Rozšířena bude možnost vstupu, vysázena nová zeleň a dešťová voda bude zachycována do podzemních nádrží.

Areál původně pražských jatek byl založen v roce 1895. Jako jatka fungoval do 80. let minulého století, kdy se začal měnit na tržnici. Areál byl prohlášen kulturní památkou.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru