Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď
Zima v holešovické tržnici. Foto: Facebook PT

Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď

Nájemci ve dvou halách v Pražské tržnici v Holešovicích dostanou výpověď z nájmu. Týká se to celkem sedmnácti nájemců. Většina dostane následně nové smlouvy.

Důvodem je stěhování obchodů i problémy s některými nájemci. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně rekonstruuje.

Výpovědi z nájmu se týkají hal číslo 13 a 22. „K výpovědi smluv nájemcům v hale 13 dochází z důvodu plánovaného přesunu prodeje v rámci areálu Pražské tržnice. Následně dojde k přípravě a uzavření nových smluv na nové místo," píše se v dokumentu.

K výpovědím v hale 22 Praha přistoupila kvůli problémům s některými nájemci, z nichž část již dostala v minulosti výstrahu, že porušují podmínky prodeje.

Hlavní město investuje do opravy Pražské tržnice v Holešovicích v příštích 15 letech dvě až tři miliardy korun. Areál bude plnit funkci kulturní, obchodní nebo gastronomickou.

Budou zde i kanceláře, supermarket a vznikne vyhlídková věž. Rozšířena bude možnost vstupu, vysázena nová zeleň a dešťová voda bude zachycována do podzemních nádrží.

Areál původně pražských jatek byl založen v roce 1895. Jako jatka fungoval do 80. let minulého století, kdy se začal měnit na tržnici. Areál byl prohlášen kulturní památkou.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru