Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď
Zima v holešovické tržnici. Foto: Facebook PT

Někteří nájemci v holešovické tržnice dostanou výpověď

Nájemci ve dvou halách v Pražské tržnici v Holešovicích dostanou výpověď z nájmu. Týká se to celkem sedmnácti nájemců. Většina dostane následně nové smlouvy.

Důvodem je stěhování obchodů i problémy s některými nájemci. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně rekonstruuje.

Výpovědi z nájmu se týkají hal číslo 13 a 22. „K výpovědi smluv nájemcům v hale 13 dochází z důvodu plánovaného přesunu prodeje v rámci areálu Pražské tržnice. Následně dojde k přípravě a uzavření nových smluv na nové místo," píše se v dokumentu.

K výpovědím v hale 22 Praha přistoupila kvůli problémům s některými nájemci, z nichž část již dostala v minulosti výstrahu, že porušují podmínky prodeje.

Hlavní město investuje do opravy Pražské tržnice v Holešovicích v příštích 15 letech dvě až tři miliardy korun. Areál bude plnit funkci kulturní, obchodní nebo gastronomickou.

Budou zde i kanceláře, supermarket a vznikne vyhlídková věž. Rozšířena bude možnost vstupu, vysázena nová zeleň a dešťová voda bude zachycována do podzemních nádrží.

Areál původně pražských jatek byl založen v roce 1895. Jako jatka fungoval do 80. let minulého století, kdy se začal měnit na tržnici. Areál byl prohlášen kulturní památkou.


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru