Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Některé trolejbusy jezdící na letiště mají technické potíže
Velkokapacitní tříčlánkové bateriové trolejbusy Škoda–Solaris 24m. Foto: Per Hejna / DPP

Některé trolejbusy jezdící na letiště mají technické potíže

Některé z velkokapacitních trolejbusů Škoda Solaris 24 na lince číslo 59 z Veleslavína na Letiště Václava Havla musely kvůli technických potížím na čas nahradit naftové autobusy. Nejedná se o sériovou vadu. Problémy se zabývá dodavatel a dopravní podnik (DPP) vozy postupně vrací do provozu. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí DPP Aneta Řehková. 

„U trolejbusů Škoda Solaris 24 došlo po několika dnech od zahájení plného provozu ke vzniku dílčích technických závad na více vozech. Nejedná se nicméně o žádnou sériovou závadu. I přes plánovanou provozní rezervu třech trolejbusů tak musel DPP na některé oběhy linky číslo 59 dočasně nasadit kloubové naftové autobusy," uvedla Řehková.

Konsorcium výrobců podle ní vzniklé závady průběžně řeší a vozy po opravě jsou ihned vraceny do provozu. Část řešených závad se týká seřízení technických komponent či elektrovýzbroje. Další podle mluvčí zřejmě souvisí se zatím malou praxí pražských řidičů s řízením trolejbusů.

„Samozřejmě probíhá upozorňování a opakované školení příslušných řidičů. Společně s dodavateli věříme, že se jedná pouze o krátkodobý dočasný stav a podaří se brzy plně pokrýt plánované vypravení 17 vozů v pracovní dny," dodala Řehková.

DPP zahájil provoz trolejbusů na letiště minulý týden ve středu. Náklady na vybudování trolejbusové infrastruktury byly asi 354,5 milionu korun, nákup vozů vyšel na 623,2 milionu korun.


Autor: Jan Puci

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

Včera v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru