Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 4°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Některé školní jídelny v Praze od září zdraží obědy
Ilustrační foto: MČ Praha 1

Některé školní jídelny v Praze od září zdraží obědy

Některé školní jídelny v Praze od září zdraží obědy. Za jedno jídlo dítě zaplatí v závislosti na věkové kategorii, do které spadá, kolem 30 korun. Stravování ve školních jídelnách využívá přibližně 90 procent žáků prvního stupně, starších dětí přichází mezi 70 a 80 procenty. Vyplývá to z ankety ČTK mezi řediteli pražských školních jídelen. Jídelny nabízejí výběr většinou ze dvou hlavních jídel.

Nový ceník platí od září ve Školní jídelně Praha 10, která spravuje 17 provozoven. Servírují například rybí krokety s rajčatovou omáčkou a couscousem nebo tortillu plněnou grilovanou zeleninou, červenými fazolemi a pečenou tilápií. Častému používání mobilů dětmi při obědě se podle ředitele Jaroslava Vrtišky snaží zamezit cedulemi např. s nápisem „Věnujte se jídlu, mobil vám nevystydne".

Obědy zdražili i ve Školní jídelně Uhelný trh v Praze 1, která zajišťuje provoz ve třech pracovištích. Přestože mají podle ředitelky Renáty Břeckové nedostatek personálu, jehož práce je navíc podle ní finančně nedoceněná, nabízejí tři druhy jídel.

„Snažíme se vyhovět požadavkům na kvalitní bezmasá jídla, vaříme z moderních surovin jako bulgur, pepitky, fazole mungo, červená čočka, čerstvé ryby," uvedla.

Pro děti v Praze 18 vaří Zařízení školního stravování v Letňanech. Od nového školního roku nezdražuje. Denně tu připravují dvě hlavní jídla. Podle ředitele organizace Josefa Vlka nabízí i jídla pro děti s potravinovou intolerancí, je to zhruba deset porcí denně z celkového počtu 2600 obědů.

Nezdražuje ani Školní jídelna Praha 22. V nabídce má dvě polévky a čtyři jídla. Novinky tu ale už nezavádí. „Od nových pokrmů jsme ustoupili, děti preferují jídla známá česká nebo již zdomácnělá," řekla ředitelka Hana Hlasová.

Ceny obědů ve vybraných školních jídelnách:

Letňany

Praha 22

Uhelný trh

Praha 10

7–10 let

27 korun

25 korun

26 korun

29 korun

11–14 let

29 korun

26,5 korun

28 korun

31 korun

nad 15 let

31 korun

28 korun

30 korun

33 korun


Část radnice Prahy 2 bude uzavřena

Dnes ve 12:08

Od pondělí 1. února bude uzavřeno Oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel.

Granty Prahy 1 na opravu domovního fondu pro rok 2021

Dnes v 10:19

Praha 1 jako poskytovatel chce prostřednictvím veřejných prostředků zlepšit stav domovního fondu na svém území s tím, že do tohoto procesu je vhodné zapojit i vlastníky těchto domů. Vyhlašuje proto pro rok 2021 Granty na opravu domovního fondu na území Prahy 1, v rámci kterého chce rozdělit...

Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

26. ledna 2021 ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

26. ledna 2021 v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

26. ledna 2021 v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Další články
Nahoru