dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
11°C
Některé školky v Praze v létě posílily provoz
Ilustrační foto: archiv

Některé školky v Praze v létě posílily provoz

Některé mateřské školy v Praze, které zřizují radnice, navýšily kvůli koronakrizi kapacitu dětí, které mohou přes prázdniny přijmout k výuce. V mnohých městských částech je také letos v prázdninových měsících v provozu více školek než obvykle. Zájem rodičů o umístění dítěte do školky se však oproti předchozím letům většinou nezvýšil. ČTK to dnes sdělili mluvčí městských částí.

V souvislosti s epidemií koronaviru v uplynulých měsících rozhodla Praha 4, že v červenci budou v provozu všechny MŠ, které městská část zřizuje. V srpnu pak na základě předchozího průzkumu čtyři mateřské školy, uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

K docházce bylo předběžně přihlášeno asi 300 dětí z téměř 3600 předškoláků, kteří školky běžně navštěvují. Zatím není podle Bigase docházka dětí do školek v červenci vysoká, a to přesto, že děti zůstávají v MŠ, které navštěvují během školního roku. „O docházce do mateřské školy rozhodují i další nečekané faktory jako například počasí," dodal mluvčí.

Radnice Prahy 5 zvýšila kapacitu školek otevřených v letním období až o 48 míst. „V letošním roce jsme předpokládali mírné navýšení zájmu v návaznosti na období koronaviru, nicméně žádný výrazný nárůst ani mimořádnou situaci jsme nezaznamenali," uvedla mluvčí radnice Lucie Přinesdomová.

Provoz ve třech dvoutýdenních blocích zajišťují tři otevřené školky. V období od 1. července do 10. července a od 24. srpna do 31. srpna však podle mluvčí nebude v provozu žádná. Důvodem jsou plánované letní investiční akce, rekonstrukce a opravy.

Letos mimořádně jsou podle mluvčí Prahy 13 Michaly Králové v červenci otevřeny všechny mateřské školy s výjimkou školky, která v době koronavirových opatření byla k dispozici pracovníkům Integrovaného záchranného systému.

Přihlášeno je 45 procent dětí, které navštěvují mateřské školy v průběhu roku, podle Králové se výuky reálně zúčastňuje asi 60 procent z přihlášených. Zájem o letní provoz je tedy ve srovnání s jinými roky přibližně stejný.

Od 7. července jsou otevřené téměř všechny školky, které zřizuje Praha 14. Mimo provoz jsou školky Šebelova a Chvaletická. V srpnu budou všechny školky uzavřené.

„Z předprázdninového průzkumu mezi rodiči vyplynulo, že o umístění dítěte do školky v tomto měsíci většina z nich nemá zájem," uvedla mluvčí radnice Veronika Berná. Důvodem je také čerpání dovolených zaměstnanců školek a údržba školních budov.

S vyšším zájmem o umístění dětí do školky i v létě se setkali v Praze 9, kde jsou v červenci v provozu všechny školky, které zřizuje radnice. Podle radního pro školství Zdeňka Davídka to souvisí se situací spojenou s covidem-19. „V souvislosti s výskytem koronaviru covid-19 dbáme v jednotlivých školkách na zvýšenou hygienu včetně používání dezinfekce," uvedl Davídek.


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

22. října 2020 v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř. Bude sloužit k projektu výuky českých dětí ve světě

22. října 2020 v 06:11

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy. Uskutečnění celého projektu od jeho návrhu a vizualizace až k otevření inovačního vzdělávacího prostoru vyšlo hlavní město na 2,2 milionu korun bez DPH. Laboratoř bude nyní...

Praha 5 prodlužuje dobu hlasování o Participativním rozpočtu

21. října 2020 ve 21:16

Radnice Prahy 5 prodloužila dobu, po kterou může veřejnost hlasovat v rámci Participativního rozpočtu. Vybírat projekty můžete až do 15. listopadu 2020.

Další články
Nahoru