dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Některé radnice kritizují loterijní vyhlášku. Zůstaly v ní herny u zastávek MHD, vadí Praze 7

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém včerejším zasedání schválilo obecně závaznou vyhlášku, kterou se stanoví místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry, a kterou se stanoví opatření k omezení jejich propagace. Z některých radnic se však ozvala kritika ke konkrétním částem vyhlášky.

V rámci připomínkového řízení, které schválení této vyhlášky předcházelo, navrhla Praha 7 zrušení 30 provozoven z celkových 50 míst, kde je v současné době na území sedmé městské části hazard povolen.

„Vyjadřujeme své politování nad tím, že přes veškerou snahu a opakované apely na hlavní město nebylo ze schválené vyhlášky vyřazeno šest provozoven, které jsou v blízkosti zastávek MHD. MČ Praha 7 iniciovala jejich zrušení ve snaze zabránit negativním vlivům hazardních her na děti a mládež, jež denně využívají tramvajovou dopravu při cestě do škol,“ uvedla radnice ve svém prohlášení.

„Jsme přesvědčeni, že vyhovění našemu požadavku by výrazně přispělo k avizované snaze hlavního města omezit negativní vliv hazardu a chránit sociálně slabé, snadno ovlivnitelné nebo duševně nevyzrálé osoby před důsledky plynoucími z účasti na loteriích a jiných podobných hrách,“ zní z radnice „sedmičky“.

Ze 797 výherních hracích přístrojů, povolených v Praze 7 v roce 2006, jich v současnosti zbývá 155. Pouze v loňském roce bylo zrušeno 25 z celkových 75 provozoven. V tomto trendu chce Praha 7 pokračovat i nadále.

Kritika zazněla i z Prahy 4. Starosta Pavel Caldr si na čtvrtečním jednání pražských zastupitelů stěžoval na to, že město kupříkladu na „čtyřce“ tři povolená herní místa do vyhlášky – oproti návrhu městské části – přidalo.

„Chápal bych, kdyby třeba některé, co jsme navrhli, zrušilo, ale nechápu, proč je přidalo,“ řekl. Neúspěšně navrhl, aby byla tři místa ze seznamu vyňata.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru