dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Některé pražské městské části chtějí změnit vyhlášku o hazardu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Některé pražské městské části chtějí změnit vyhlášku o hazardu

Radnice Prahy 10, 11 a 8 požadují po magistrátu, aby upravil vyhlášku, která v hlavním městě omezuje hazardní hry. Cílem má být snížení množství míst, kde je hazard povolen, případně nulová tolerance. Naopak Prahy 1 a 3 jsou proti nulové toleranci a současný stav jim vyhovuje. Vyplývá to z ankety ČTK mezi městskými částmi.

Vyhláška určuje, na kterých místech v Praze můžou být kasina s licencí ministerstva financí. Provoz heren, které povolovalo město, novela vyhlášky od loňska zakázala v celé metropoli. Úplný zákaz hazardu už platí v Praze 2, 4, 5, 6 a 7.

Vedení Prahy 8 chce na svém území nechat jenom takzvané živé hry, tedy například ruletu, a úplně zakázat hrací automaty. Prahy 10 a 11 v poslední době vyzvaly zastupitelstvo k novelizaci vyhlášky a obě zvažují zavedení úplného zákazu kasin.

„Pokud hlavní město Praha umožní novelizaci obecně závazné vyhlášky, bude městská část Praha 10 chtít jednat jak s občany přímo, tak se zástupci všech stran a hnutí zastoupených v zastupitelstvu. Výsledkem těchto jednání pak může být i zavedení nulové tolerance," uvedl radní Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Hnutí pro Prahu 10).

Radní Prahy 11 Jan Říčař (ANO) ČTK řekl, že o nulové toleranci vedení radnice diskutuje, nicméně on sám je spíše proti. „Osobně jsem přesvědčen, že návštěvníci kasin nepřestanou po jejich zrušení tuto zábavu vyhledávat, v důsledku tak jenom dojde k přesunu poplatků a daní odváděných dosud podle místní příslušnosti," uvedl.

Soudí, že hráči se přesunou na internet, kde herní společnosti sídlí v daňových rájích. Praha 11 nicméně je pro menší množství kasin na území městské části a novelizovaná vyhláška by podle Říčaře měla obsahovat také přesnější definice a jasně stanovené pravomoci městských částí.

Se současný stavem je naopak spokojena Praha 1, kde je 19 kasin hotelového typu. „Nejsme pro nulovou toleranci. Odsouhlasení nulové tolerance vede ke vzniku hazardu v šedých zónách," sdělila mluvčí radnice Veronika Blažková.

Podobně to vidí starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). „V současnosti je v Praze 3 pět povolených kasin, se kterými nejsou problémy," uvedla.

Od loňska jsou v Praze zakázány herny a město povoluje jenom kasina, pro která platí přísnější pravidla. V případě některých podniků určených ke zrušení se čeká, až jim vyprší licence ministerstva financí. Finálně má zůstat 101 kasin.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru