dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Některé nové tramvaje určené pro Prahu možná v metropoli jezdit nebudou. Nejsou potřeba
Tramvaj 15T ForCity. Foto: archiv

Některé nové tramvaje určené pro Prahu možná v metropoli jezdit nebudou. Nejsou potřeba

Praha zvažuje, že prodá některé nové tramvaje 15T ForCity, k jejichž nákupu se její dopravní podnik zavázal. Město ale zjistilo, že jich tolik nepotřebuje a že ho kontrakt může finančně zruinovat. Uvedly to dnes Hospodářské noviny. Smlouva o nákupu těchto tramvají přitom dopravní podnik dlouhodobě výrazně finančně zatěžuje, za jednu tramvaj z kontraktu Praha platí kolem 70 milionů korun, ročně to je 2,2 miliardy korun.

Podle radního Jiřího Pařízka (TOP 09), který má hromadnou dopravu na starosti, Praha nepotřebuje 250 nasmlouvaných tramvají. Pražský dopravní podnik a ROPID, který organizuje pražskou dopravu, by proto měly do konce září propočítat, kolik tramvají bude potřeba.

„Podle toho pak budeme moci říct, jestli bychom prodávali 40, 50 nebo třeba 60 tramvají," řekl listu Pařízek. Pařízek předpokládá, že v případě prodeje nových tramvají by za ně Praha od dalšího kupce dostala stejnou sumu, jakou platí dopravní podnik.

Původní kontrakt z roku 2006 uzavřelo město pod vedením tehdejšího primátora Pavla Béma (ODS). Pražský dopravní podnik a strojírenská firma Škloda Transportation na konci letošního května po několikaměsíčním vyjednávání podepsaly dohodu o úpravě problematické smlouvy, počítá mimo jiné s rozložením splátek.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru