Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Některé městské části již testují zaměstnance radnice
Testování zaměstnanců vinohradské radnice na náměstí Míru. Foto: MČ Praha 2

Některé městské části již testují zaměstnance radnice

Druhá městská část začala testovat zaměstnance úřadu městské části na koronavirus. Testování svých úředníků spustila včera Praha 8, už od února ho provádí radnice Prahy 9. Na začátku tohoto týdne otestovala své zaměstnance radnice Prahy 1.

S aktivním testováním úředníků začala Praha 2 už minulý týden. Prvními antigenními testy zatím prošlo více než sto úředníků, pozitivní byl jen jeden. Testování bude probíhat každý týden.

„Již od začátku pandemie vedení úřadu zavedlo co možná nejpřísnější hygienická a ochranná opatření,“ uvedla mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. 

Většina stávajících agend, které úřad řeší v přenesené i samostatné působnosti, vyžaduje osobní kontakt úředníka a občana. Pracoviště přímého kontaktu s veřejností proto vedení úřadu nejdříve vybavilo ochrannými plexiskly a zajistilo pravidelný úklid a dezinfekci společných prostor a nejrizikovějších míst jako jsou vypínače, kliky a madla. 

Postupně přibyla další opatření jako automatické měření teploty, dezinfekční rohože a bezkontaktní dezinfekční stojany. Samotní zaměstnanci úřadu povinně nosí respirátory, kterými jsou vybaveni. Úřední doba pro nezbytný osobní kontakt je stanovena na pondělí a středu od 8 do 17:30 hodin a v úterý a čtvrtek na objednání. 

I v pobytových službách Centra sociálních služeb Prahy 2 probíhá pravidelné testování antigenními testy. Kontrolováni jsou nejen klienti ale i zaměstnanci a návštěvníci před vstupem.  

Praha 1

V pondělí a včera proběhlo v prostorách radnice Prahy 1 se nechalo otestovat 290 zaměstnanců úřadu městské části. „V současné zhoršující se situaci chceme důsledně chránit zdraví zaměstnanců i přicházejících občanů a dalších návštěvníků jednotlivých pracovišť radnice Prahy 1,“ zdůvodnil starosta první městské části Petr Hejma (STAN). 

Antigenní testování zaměstnanců provedla společnost GHC Genetics. „Chtěli bychom zaměstnance testovat alespoň jednou týdně, abychom dostali pod kontrolu eventuální nákazu," dodal starosta. Při pondělním a úterním testování bylo zachyceno sedm pozitivních vzorků. 

Praha 8 

Testování zaměstnanců radnice Prahy 8 začalo včera. Ze sto padesáti provedených testů byl jen jeden vzorek pozitivní. Druhá polovina pracovníků úřadu se bude moci nechat otestovat zítra.

„Těší mě, že je zájem obrovský. Lidi pochopili, že to je dobré pro bezpečnost na pracovišti. Email ode mne dostali i další členové rady, aby se otestovali,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), podle kterého je testování hrazeno pojišťovnou a radnici to nestojí ani korunu.

„V případě pozitivního testu, který byl dnes jen jeden, je vzorek odborně vyšetřen pro potvrzení, nebo vyloučení nákazy. Díky tomu nemusí daný člověk chodit k lékaři a na další testy

Očkování bude probíhat každý týden v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin. Kromě zaměstnanců úřadu sem mohou přijít i pracovníci příspěvkových organizací osmé městské části. Dohromady se jedná o zhruba sto lidí. Možná se zde budou testovat i strážníci a policisté, pokud o to Městská policie či Policie ČR projeví zájem. 

Praha 9

Praze 9 zaměstnance úřadu antigenním testem testuje každý čtvrtek, přičemž poprvé sto tamních úředníků test podstoupilo už 25. února. Antigenní test podstoupil každý zaměstnanec, který vstoupil do budovy radnice a neprokázal se negativním výsledkem vlastního testu z posledních dní. 

Aby se snížilo riziko nákazy covidem-19 u lidí, kteří pracují na přepážkách a zajišťují vydávání občanských průkazů, cestovních pasů a podobně, tak v Praze 9 omezili počet otevřených přepážek. Při jejich obsluze se úředníci po týdnu střídají.


Autor: Jan Puci

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru