dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská politika

Nekráceno: Vyjádření primátorky Krnáčové k Pražským stavebním předpisům

„Rada hlavního města Prahy dnes schválila mnou předložený tisk k Pražským stavebním předpisům. Tento tisk byl přijat proti návrhu pana Stropnického,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.   

„Návrh jsem předložila proto, že jsem nechtěla riskovat ztrátu Pražských stavebních předpisů (PSP), což Praze reálně hrozí. Praha, respektive náměstek Stropnický, se od počátku roku snaží dosáhnout toho, aby Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zrušilo pozastavení PSP. S ohledem na pochybnosti o správnosti postupu Matěje Stropnického jsem se rozhodla, že předložím radě vlastní návrh řešení, který rada schválila,“ uvádí primátorka.
 
„Podstatou mého návrhu je legislativně technické odstranění nedostatků, které nám vytýkalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Nyní bude schválený návrh zaslán městským částem k připomínkám. Jedná se o text, který byl již v zásadě jednou rozsáhle připomínkován, takže další zásadní připomínky nečekám. Přesto se však obrátím na starosty městských částí, abych jim osobním dopisem vysvětlila podstatu problému i podstatu změn a očekávám, že můj postup podpoří,“ sděluje Krnáčová.
 
Pokud nedojde k žádným komplikacím, měly by PSP projít úplným schvalovacím procesem do konce roku, a to včetně schvalovacího procesu v Evropské komisi.
 
„Jedná se v zásadě o původní PSP přijaté panem Hudečkem, u kterých jsou pouze opraveny nedostatky, na které nás upozornilo MMR a ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže). Všichni si přitom pamatujeme boje o zachování PSP, které byly vedeny právě pod heslem Nedáme Prahu developerům. Mnou předložený návrh se od původních PSP odchyluje jen v těch částech, které vedly MMR k pozastavení účinnosti PSP, a je zaměřen na odstranění těchto nedostatků. Dále obsahuje úpravy, kterými se odstraňují možné protisoutěžní dopady regulace reklamy, což nám opakovaně vytýkal ÚOHS. Jiné věcné zásahy návrh neobsahuje,“ dodává pražská primátorka Adriana Krnáčová.


Další články
Nahoru