dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Nekonečný příběh: Praha opět oživuje myšlenku na stavbu kolekoru pod Hlavkovým mostem
Hlávkův most vede přes ostrov Štvanice. Foto: Jagro / Wikimedia Commons

Nekonečný příběh: Praha opět oživuje myšlenku na stavbu kolekoru pod Hlavkovým mostem

Kolektor pod Hlávkovým mostem má stavební povolení od roku 2006. Dvakrát již bylo prodlouženo. Podle původních plánů měla být stavba dokončena, nicméně v rozpočtu se na ni doposud nenašly peníze. Nyní se realizace oddalované stavby přiblížila. Pražští radní dnes schválili zadání výběrového řízení na jeho stavbu. Projekt, který vyjde na 370 milionů korun, musí ještě schválit zastupitelé hlavního města.

Kolektorová síť umožňuje průběžně kontrolovat, udržovat a vyměňovat inženýrské sítě, pokládat nové sítě a provádět údržbu technického vybavení bez jakéhokoliv zásahu do povrchu ulice.

Uvedených 370 milionů korun je předpokládaná hodnota stavby, přesná částka vzejde až z výběrového řízení. Jedním z důvodů, proč město chce kolektor postavit, je plánovaná generální oprava Hlávkova mostu, při které budou z mostu zcela odstraněny inženýrské sítě.

„Součastný stav uložení, druhu a množství trubních a kabelových vedení zejména na klenbové části Hlávkova mostu odporuje všem současným technickým normám a je zdrojem havarijních stavů na mostovce s dopadem na dopravní provoz na mostě,“ píše se v materiálu, který projednala Rada hl. m. Prahy.

Kolektory v Praze měří zhruba 90 kilometrů. V chodbách vysokých 2,4 metru a široké 2,7 metru jsou uloženy všechny inženýrské sítě jako například elektrické vedení nebo vodovod. Kolektory spravuje firma Kolektory Praha, kterou vlastní hlavní město.

Jaká prohlášení v minulosti metropole vydala ke kolektoru pod Hlávkovým mostem

Stavební povolení získal nový kolektor v loňském roce. V současné době probíhá připomínkovací proces k zadávací dokumentaci pro výběr zhotovitele stavby a současně se připravují další podklady pro výběrové řízení. Zhotovitel by měl být znám v druhé polovině roku. Ražba započne v závislosti na tom, zda bude mít město v rozpočtu dostatek financí. Celá stavba by pak mohla být dokončena do dvou, tří let.
5. května 2008

Kvůli nižšímu výnosu daní tuto stavbu zřejmě zahájíme po dokončení projektové dokumentace až v roce 2011.
2. 12. 2009


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru