dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Několik nových tramvají bylo staženo z provozu, mají poruchu brzd
Ilustrační foto: archiv

Několik nových tramvají bylo staženo z provozu, mají poruchu brzd

Pražský dopravní podnik dočasně stáhl z provozu několik tramvají typu 15T ForCity , u nichž se objevila porucha brzd. Dodavatel tramvají, plzeňská Škoda Transportation, je opraví. Cestující ohroženi nebyli, řekl dnes mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Šlo podle něj o poruchu mechanismu brzd od českého dodavatele DAKO-CZ. Právě tato firma plzeňské škodovce uhradí veškeré náklady na opravu. Porucha byla způsobena ojedinělou výrobní vadou spočívající ve špatně obrobené drážce pojistného kroužku na jedné konkrétní výrobní šarži brzd.

„Aby nebyla ohrožena bezpečnost cestujících, přistoupili jsme k preventivní výměně všech potencionálně vadných střadačů, tedy i těch, na kterých se porucha neprojevila. Veškeré náklady spojené s opravou uhradí v plné výši náš dodavatel,“ uvedl Josef Bernard, generální ředitel Škoda Transportation.

„Po zjištění závady jsme neprodleně kontaktovali dodavatele tramvají, který okamžitě svolal ke kontrole a výměně vadných dílů všechny tramvaje, na kterých je namontován alespoň jeden potencionálně vadný střadač. V současné době se jedná celkem o deset tramvají,“ sdělil generální ředitel a předseda představenstva DPP Jaroslav Ďuriš. Závada tak bude na všech dotčených tramvajích odstraněna nejpozději do úterý 13. května.

V polovině března se pražský dopravní podnik a Škoda Transportation dohodly na úpravě smlouvy na dodávku tramvají 15T ForCity za 19,2 miliardy korun. Smlouva znamenala pro dopravní podnik velkou finanční zátěž.

V původním kontraktu z roku 2006 se Praha zavázala odebrat do konce roku 2018 celkem 250 tramvají. Každý rok to znamenalo investici přesahující dvě miliardy. Tramvaje navíc od začátku vykazovaly technické problémy, podnik reklamoval třeba vadné brzdy.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru