dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Několik hodin ho vozili v kufru auta, nakonec se ubránil výstražným trojúhelníkem

Od 20. srpna vyšetřují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu případ loupeže, při kterém dva pachatelé okolo 23 hodiny přepadli zaměstnance ze stánku s pizzou na Limuzské ulici v Praze 10.
identikit-prvni-pachatel-nahled

První pachatel

„Ve chvíli, kdy poškozený uložil tržbu do trezoru, byl zezadu napaden dvěma maskovanými muži, kteří ho srazili na zem a začali do něj kopat. Pak přepadeného svázali elektrikářskými páskami jak na rukou, tak i na nohou a pod hrozbou pistole po něm chtěli všechny peníze co má,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Přepadený odmítl hotovost vydat, pachatelé ho proto naložili do kufru auta a odvezli pryč. Přibližně po půl hodině ho přeložili do jiného auta a odjeli do místa jeho bydliště. Tam se pokusili vloupat do jeho bytu, ale přitom byli vyrušeni a utekli zpátky do auta.

identikit-druhy-pachatel-nahled

Druhý pachatel

„Jestli nám nedáš prachy, zbývají ti poslední minuty života,“ vyhrožovali mu. Když však otevřeli kufr, byli zaskočeni. Spoutaný muž totiž uvolnil pásky a na překvapené únosce zaútočil výstražným trojúhelníkem, který v kufru našel. Díky tomu pachatele přemohl a podařilo se mu utéct.

Celý případ je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až deset let pobytu za mřížemi. „V rámci vyšetřování se podařilo sestavit identikity pachatelů. V případě, že muže na obrázcích poznáváte, kontaktujte linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí Jan Daněk.

Popis prvního pachatele: Muž ve věku 28 až 32 let, vysoký přibližně 180 centimetrů, sportovní postavy a světlé pleti. Měl krátké blond vlasy, modré oči a mírně světlé strniště. Během přepadení hovořil česky. Oblečený byl do modrých džínů a bílé mikiny s kapucí.

Popis druhého pachatele: Muž ve věku 26 až 28 let, vysoký 178 centimetrů, hubená postava a snědá pleť. Měl černé vlasy dlouhé asi 5 centimetrů, černé oči a byl oholený. Během přepadení hovořil česky. Na sobě měl tmavé oblečení.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru