dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
?! Někdo odložil sedm týdenních štěňátek pod Nuselským mostem
Štěňátka jsou v pořádku, na nové majitele budou čekat v útulku. Foto: MP Praha

?! Někdo odložil sedm týdenních štěňátek pod Nuselským mostem

V neděli, kdy začaly první mrazy, někdo nechal v akrabici sedm štěňátek, asi týden starých. Všímavá paní, která je nalezla pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí, ihned kontaktovala útulek pro opuštěná zvířata pražské městské policie v Troji.

Zaměstnanci útulku převezli podchlazená štěňátka do útulku, kde začal boj o jejich přežití. Po prohlídce veterinářem je ošetřovatelé uložili pod infralampy a začali je ve dvouhodinových intervalech krmit. Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři psí holčičky a tři kluci mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách.

Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kg váhy. Než si je vyberou a do svých domovů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že bude pro případné zájemce dokumentovat jejich pobyt v útulku.

stenata-3-nahled

Každých čtrnáct dní si občané budou moci na webových stránkách městské policie a útulku pro opuštěná zvířata (www.mppraha.cz a www.upozpraha.cz) prohlédnout jak se štěňátkům daří a jak rostou. K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou opět pro veřejnost otevřeny brány psího útulku v Troji.


Další články
Nahoru