Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi devítiletý trest za novoroční nehodu v opilosti
V těchto místech Spálené ulice se předloni na Nový rok stala tragická nehoda. Foto: archiv

Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi devítiletý trest za novoroční nehodu v opilosti

Nejvyšší soud odmítl dovolání uprchlého Rusa Olega Gubina, jenž si má odpykat devět let ve vězení za smrtelnou nehodu v centru Prahy. Cizinec v noci na 1. ledna 2018 řídil opilý a srazil turistku na přechodu. Česká justice ho uznala vinným z obecného ohrožení, protože hazardoval i se životy dalších chodců.

Nejvyšší soud rozhodoval neveřejně. Výsledek ČTK sdělila Markéta Puci, mluvčí Městského soudu v Praze, který případ řešil jako první instance.

Podnikatel Gubin žil v Praze od jara 2017. V pondělí 1. ledna 2018 půl třetí ráno vjel před sídlem pražského městského soudu ve Spálené ulici se svým mercedesem do skupinky turistů na přechodu ve Spálené ulici. Alkohol předtím zkombinoval s antidepresivy, navíc byl podrážděný po hádce s manželkou.

Mezi davy slavícími Silvestra se pohyboval rychlostí 116 až 129 kilometrů za hodinu. Šestadvacetiletá architektka z Kolumbie nestihla před jeho vozem uskočit a na místě zemřela.

Gubin policistům po nehodě tvrdil, že si na střet s chodkyní nevzpomíná, soudní znalci to ale označili za nemožné. Původně sliboval, že bude spolupracovat a že se nebude vyhýbat stíhání.

Po propuštění z vazby na milionovou kauci však odjel z Česka do Ruska, které své občany nevydává. Částka tak propadla českému státu. Gubinovi hrozí zatčení při každém opuštění Ruska.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru