Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nejvyšší soud potvrdil Felcmanovi 11 let za pobodání cestujícího v metru
Ilustrační foto: Freeimages

Nejvyšší soud potvrdil Felcmanovi 11 let za pobodání cestujícího v metru

Za pobodání cestujícího v pražském metru si Jiří Felcman s konečnou platností odpyká 11 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud, uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí soudu Gabriela Tomíčková. Plné odůvodnění zatím není na webu dostupné. Felcman tvrdil, že se jen bránil napadení. Za pokus o vraždu a výtržnictví mu hrozilo až 18 let vězení.

Incident se odehrál loni v lednu kolem poledne ve vagonu metra při jízdě ze stanice Prosek na Střížkov. Předcházela mu hádka. Muže, který se kvůli opilosti nedokázal bránit, útočník několikrát bodnul vystřelovacím nožem.

Ve stanici metra Střížkov ho i s taškou ze soupravy vyhodil a pokračoval v jízdě dál. Na Ládví ale Felcmana vyvedl pracovník dopravního podniku a policisté ho pak ihned zadrželi. Napadenému muži zachránili život lékaři.

Felcman už při zahájení hlavního líčení prohlásil, že s obžalobou nesouhlasí a že kolem sebe jen máchal nožem, aby druhého muže zastrašil. To ale vyvrátili znalci, podle kterých zranění na těle napadeného nemohla vzniknout nahodilým mácháním.

U odvolacího Vrchního soudu v Praze Felcmanův obhájce argumentoval tím, že konflikt vyvolal poškozený, zmínil i jeho trestní minulost. Navrhoval překvalifikování z vraždy na ublížení na zdraví nebo pokus o zabití, avšak neuspěl.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru