Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nejvyšší soud potvrdil Ctiborovi 11,5 roku vězení za vraždu známého v Praze
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: freeimages

Nejvyšší soud potvrdil Ctiborovi 11,5 roku vězení za vraždu známého v Praze

Za vraždu spolubydlícího v pražském squatu si Karel Ctibor s konečnou platností odpyká 11,5 roku ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Gabriela Tomíčková. Muž na přelomu června a července 2022 pobodal ve vybydleném domě v Praze 4 známého, který s ním squat sdílel. Oběť v nemocnici na následky zranění zemřela.

Plné odůvodnění Nejvyššího soudu zatím není veřejně dostupné. Ctibor se teoreticky ještě může obrátit na Ústavní soud. Musel by ale argumentovat porušením svých základních práv.

Ctibor od počátku tvrdil, že jednal v sebeobraně a že se známého bál. Podle pravomocného verdiktu pražských soudů ale důkazy svědčily jasně o tom, že se Ctibor známému nebránil, ale napadl ho, a to zejména s ohledem na intenzitu a počet ran.

Vraždě předcházela hádka, při které Ctibor soka bodl do zad nebozezem. V tu chvíli mu v dalších útocích zabránil svědek, který byl zrovna s nimi ve vybydleném domě. Vytrhl mu vrták z ruky a zahodil ho. Také se snažil oba muže uklidnit, což se mu ale úplně nepovedlo.

Ještě v noci Ctibor spolubydlícího pobodal dvěma keramickými noži. Zasadil mu deset ran, z toho šest do hrudi a břicha. Oběti se poté podařilo utéci a venku kolemjdoucí zavolal záchrannou službu. Záchranáři pobodaného muže převezli do nemocnice, kde však zraněním podlehl.


Autor: ČTK

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Další články
Nahoru