Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nejvyšší soud potvrdil 15 let vězení za pokus o vraždu řidiče
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: pexels.com

Nejvyšší soud potvrdil 15 let vězení za pokus o vraždu řidiče

Nejvyšší soud odmítl dovolání Jiřího Sasáka, jenž si odpykává 15 let ve vězení za pokus o vraždu řidiče přepravní společnosti Bolt v Praze. Trest včetně ústavní protialkoholní léčby a ambulantního psychiatrického léčení mu loni v srpnu potvrdil pražský vrchní soud. Nejvyšší soud rozhodoval nedávno bez veřejného jednání, odůvodnění zatím není veřejně dostupné. Výsledek sdělil ČTK bez podrobností Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance.

Sasák už dříve usiloval o změnu právní kvalifikace na loupež. Tvrdil, že se chtěl zmocnit auta a že pobodání řidiče bylo nešťastným následkem vzájemné potyčky. Pražské soudy ale Sasákově verzi neuvěřily, poukázaly například na to, že řidiče rovnou napadl a nedal mu nijak najevo, že se chce zmocnit auta.

Opilý Sasák bodl třiačtyřicetiletého cizince třikrát do zad předloni 13. srpna. Před tím si v noci objednal odvoz do odlehlé ulice v pražských Vršovicích. Napadený muž, který krvácel do hrudní dutiny, z místa činu utekl a voláním o pomoc na sebe upozornil kolemjdoucího, jenž mu přivolal záchrannou službu.

„Řidiči taxislužby jsou skutečně velice ohroženou skupinou. Nemohou si totiž vybírat, koho si do auta naloží a v případě napadení mají velice omezenou možnost se bránit: většinou mají útočníky za sebou, mají bezpečnostní pás a musí se věnovat řízení," konstatoval loni soudce vrchního soudu Jiří Lněnička.

Sasák se po činu zmocnil vozu. Když jej pronásledovala policie, havaroval v Krči. U soudu popřel, že by řidiče bodl úmyslně. Auto podle vlastních slov potřeboval, aby se dostal za matkou, a nůž se sedmnácticentimetrovou čepelí si vzal jen na zastrašení a vyhnání řidiče z vozidla.

Tuto verzi děje ale odmítl soudní znalec, podle nějž pachatel vedl rány velkou silou a aktivně. Podle posudků byl také Sasák v době činu příčetný.


Autor: ČTK

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru