Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nejvyšší hotel v Praze bude mít nového provozovatele
Hotel Corinthia Prague. Foto: Czech Inn Hotels

Nejvyšší hotel v Praze bude mít nového provozovatele

Největší česká hotelová síť Czech Inn Hotels oznámila, že uzavřela smlouvu o dlouhodobém pronájmu a provozu hotelu Corinthia Prague od 1. dubna 2024. Hotel nadále bude vlastnit maltská společnost International Hotel Investments plc.

Corinthia Prague je hotelem s dlouholetou tradicí a polohou v srdci metropole přímo nad Nuselským mostem. Budova hotelu má celkem 26 podlaží, z čehož 24 je nadzemních. Celková výška činí 84 metrů, anténa dosahuje až do výšky 90 metrů.

Historie hotelu se začala psát přesně před 40 lety. Výstavba byla zahájena 1984, provoz pak 1988, přičemž Pražané znali hotel rovněž pod názvem Forum.

V současné době hotel nabízí 539 pokojů. V posledním patře se nachází známý velký plavecký bazén a wellness zóna. V hotelu je k dispozici také několik restaurací, barů a kaváren, celkem 25 kongresových sálů a zasedacích místností, největší s kapacitou pro 700 osob.

„Naše společnost je hrdá na to, že může Corinthia Prague začlenit do svého portfolia. Plánujeme postupně hotel modernizovat a revitalizovat pokoje, ale budeme klást velký důraz na zachování unikátního charakteru a historické hodnoty hotelu. Věříme, že hotel Corinthia Prague nejenže ještě posílí naši pozici na trhu, ale také přinese nové možnosti pro rozvoj turistického ruchu v Praze. S tímto krokem se otevírá naše nová kapitola,“ řekl Jaroslav Svoboda, majitel a zakladatel společnosti Czech Inn Hotels, která v roce 2023 poskytla ubytování téměř pro 1,5 milionu hostů, a tím obhájila svou pozici jedničky na českém trhu.

Od 1. dubna dojde k přejmenování hotelu, nový název zatím nebyl oznámen.


Autor: Jan Puci

Hledáte práci? Praha 4 ji nabízí na radnici i ve školách a školkách

22. dubna 2024 v 10:42

Radnice hledá zaměstnance na úřad MČ Praha 4, tak i ve zřizovaných školách a mateřských školách.

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

21. dubna 2024 v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Další články
Nahoru