dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Nejvíce bytů v hlavním městě se letos prodává v Praze 9, jejich ceny klesly
Projekt viladomů Panorama Kyje V. Vizualizace: ekospol.cz

Nejvíce bytů v hlavním městě se letos prodává v Praze 9, jejich ceny klesly

Nejvíce nových bytů se letos prodává v Praze 9, developeři tam udali zhruba třetinu z 1350 celkem prodaných bytů. Cena nově přidaných bytů klesla, uvedla dnes developerská společnost Skanska Reality, která prodeje dlouhodobě monitoruje.

Podle společné statistiky Trigemy, Ekospolu a Skanska Reality prodali developeři v prvním čtvrtletí letošního roku v Praze celkem 1350 nových bytů, což je meziročně o 11 procent více. „Třetina z celkového počtu prodejů se uskutečnila v Praze 9 za průměrnou cenu těsně pod 50 tisíc za metr čtvereční," upřesnila společnost Skanska Reality.

V nabídce na konci čtvrtletí bylo 6450 nových bytů, z toho je však 852 bytů v cenících developerů už déle než 24 měsíců. Při průměrném počtu prodaných bytů pohybujícím se kolem pěti tisíc by to vystačilo na rok a čtvrt. Na trhu však přibývají další a další byty, jen od ledna do konce března jich developeři do prodeje uvolnili 1250.

Průměrná cena skutečně prodaných bytů podle společnosti Trigema dosáhla 55 800 korun za metr čtvereční. Skanska Reality upozornila, že byty nově přidané do nabídky developerů jsou ještě levnější.

„Zatímco loňská průměrná cena byla po prvním kvartále 59 020 korun za metr čtvereční, letošní je 51 222 korun za metr čtvereční," uvedl developer Skanska Reality, podle níž se do nabídky nyní dostávají hlavně levnější byty.


Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru